• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

02 Ağustos 2015

ARTVİN’DE ‘MOTOFEST’ ŞENLİĞİ

Artvin’de ilk kez düzenlenen MOTOFEST’15 Festivali, 1200 rakımlı doğa güzelliğiyle ünlü Kafkasör Yaylası’nda renkli görüntülere sahne oldu.


ArtvinMotofest2015-4Artvin’de MOTOFEST şenliği… Artvin Valiliği ve Artvin Belediyesinin katkılarıyla, Artvin Motosiklet Kulübü öncülüğünde Kafkasör Yaylası girişinde önceden hazırlanan parkurda yapılan MOTOFEST’15 şenliklerini Artvin Valimiz Sayın Kemal Cirit, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel, İl Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş, Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Ogün Baysan ve çok sayıda sporsever izledi.

ArtvinMotofest2015-3MOTOFEST’15 şenliklerine biri Bulgaristan’dan olmak üzere İzmir, Uşak, İzmit, Trabzon ve Adapazarı illerden toplam 7 motokroscu katıldı. Motokroscuların bir birinden tehlikeli hareketlere imza atması renkli görüntülere sahne oldu.

ArtvinMotofest2015-2Festivalin açılışını, sürücülüğünü Trabzonlu sporcu İslam yıldız’ın yaptığı motosiklete binen Artvin Valisi Kemal Cirit yaptı.

ArtvinMotofest2015-5Vali Cirit, burada yaptığı konuşmada, Artvin’in bir çok alanda ekstrem sporlara da kapsını açtığını söyledi. Ülkemizin ve Avrupa’nın değişik yerlerinde yapılan MOTOFEST’in Artvin’de ilk kez yapıldığını kaydeden Vali Cirit; “Başarısı tescillenmiş motosikletçi arkadaşlarımız Artvin’e geldi. Bizim burada beklentimiz sporun her dalında Artvin’in güzelliklerini ortaya çıkarma, Artvin’in bu alanda ülkemizde ve ülkemiz dışında uluslararası alanda tanıtımını gerçekleştirmek. Ben federasyon başkanımızı kutluyorum. Kendisi de bir Artvinli. Artvin’de bu alanda spor yapacak olan arkadaşlarımız içinde öncülük yapmaya hazır. Ben burada ki sporcu arkadaşlarımıza başarılar dilerken Artvin’in tanımına katkı sundukları için hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum.” dedi.

ArtvinMotofest2015-6Gösteriler öncesi bir konuşma yapan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ise Doğa Cenneti Kafkasör’de bu etkinliği düzenlemekten mutluluk duyduklarını ifade ederek; “Sayın Asbaşkanımız Ogün Beye, buraya binlerce kilometre uzaktan gelen motosikletin cambazlarına da hoş geldiniz diyoruz” dedi.

Artvin’de uçuk kaçık işler yapılması gerektiğini dile getiren Başkan Kocatepe, Artvin’in ancak böylelikle kendisini Türkiye’ye tanıtabileceğini söyledi. Kocatepe; ” rtvin halkı bize heyecan verdiği sürece daha çok motofestler, entrular, yarışlar düzenleyeceğiz. Bu tarz etkinlilerimiz için sürekli kullanabileceğimiz yer arayışındayız. Bu etkinlik Artvin’imize çok yakıştı. Bu birincisi oldu. Bu yarışları önümüzde ki senelerde artırarak devam ettireceğiz.” diye konuştu.

ArtvinMotofest2015-7Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Ogün Baysan ise Artvin doğasının spora çok uygun olduğunu söyledi. Baysan hepsi bir birinden üstün farklı yeteneklere sahip aralarında Türkiye Şampiyonu, Süper Motoda Avrupa Şampiyonu sporcunun bulunduğu 7 motokroscunun burada gösteri yapacağını ifade ederek, “Bu doğada bu festivali düzenleyen Sayın Valimize, Belediye Başkanımıza, Artvin Motosiklet kulübüne teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

ArtvinMotofest2015-8

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?