• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

23 Ağustos 2017

ARTVİN’DE TELEFERİK İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Artvin turizmine büyük katkı sağlayacak olan ve Çoruh Üniversitesi Seyitler Yerleşkesi ile Çarşı Mahallesi Efkar tepesi arasındaki 3 istasyonlu teleferik hattı için ihale çalışmaları başladı.


Dev Proje Teleferik için start verildi. Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin seçim projeleri arasında yer alan Çoruh Üniversitesi Seyitler Yerleşkesi ile Çarşı Mahallesi Efkar tepesi arasında ki 3 istasyonlu teleferik hattı için ihale çalışmaları başladı.

Artvin turizmine büyük katkı sağlayacak bunun yanında şehir içi ulaşımda yeni bir çığır açacak olan Teleferik’in birinci etap çalışmalarının başladığını belirten Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Ekim ayı içerisinde ihaleye çıkılacağını söyledi.

Özel bir proje olması münasebetiyle davet usulüyle bir ihale planladıklarını ifade eden Başkan Kocatepe, güzergâhta Özel İdare ye ait alanların olduğun bu yüzden ihalenin Özel İdare üzerinden yapılacağını söyledi.  Kocatepe; “ Birinci etap dediğimiz 3 duraktan oluşacak Teleferik hattında  Birinci istasyon Belediyemizin önündeki efkar tepesi orada gerekli kamulaştırmalar yapıldı istasyon yeri hazırlandı. İkinci istasyonumuz ise şuanda köprübaşında polis kontrol merkezinin bulunduğu yerin yakınlarında olacak. Üçüncü istasyonumuz ise Çoruh Üniversitesi seyitler yerleşkesinde bulunan öğrenci yurdunun yakınlarına konulacak.  1 ve 3 nolu istasyon arasında ortalama 8 dakikalık bir havadan ulaşım süresi olacak. Bununla birlikte Uluslararası güvenlik standartlarına uygun son sistem modern 8 kişilik taşıma kabinleriyle konforlu bir ulaşım sağlayacak 168 sayfalık teknik şart name hazırlattırdık. Davetiye usulü ihale yöntemiyle davet edilen firmalara şartnamemizi gönderdik.  Geçtiğimiz günlerde bu firmalardan birisi Artvin’e gelip projenin uygulanacağı alanda havadan görüntüler alarak ön incelemelerde bulundu.  Onlarda kendi çalışmalarını yapıp Ekim ayı içerisinde ki ihaleye katılacaklarını söylediler.  Yer teslimi yaptıktan sonra 12 ay içinde işin bitim süresi var.  İnşallah 2018’in Kasım ayına teleferikle ulaşım sağlıyor oluruz” dedi

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?