• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

06 Ocak 2015

ARTVİN’DE TURİZM DÖRT MEVSİM

Doğu Karadeniz’de yağan kar kış turizmine yaradı.


25275_392813599200_4030176_nArtvin Valiliğince yaklaşık 2200 rakımlı Mersivan Dağı’nda 2009 yılında yaptırılan Atabarı Kayak Merkezi, bölgeye Yağan karla sezonu açtı.

Bölgede etkili olan kar yağışının ardından kar kalınlığının yaklaşık 40 santimetreye ulaştığı kayak merkezi kayak tutkunlarını ağırlamaya başladı. 

Yılbaşı ve hafta sonu tatilinin birleşmesini fırsat bilen bazı aileler, çocuklarıyla kayak merkezine gelerek karın tadını doyasıya çıkardı. Bazı ailelerin plastik kızaklar ve şambrellerle kayak yapması ilginç görüntüler oluştururken, zaman zaman küçük kazaların yaşanmasına da sebep oldu.

Yetkililer kar yağışıyla hafta sonu kar kalınlığının 40 santimetreye ulaşmasıyla yeni kayak sezonunu açtıklarını ifade ederek, Atabarı Kayak Merkezi’ne ilginin her geçen gün artmasının kentin turizminin gelişmesi ve tanıtımına büyük katkı sağlayacağını ifade ediyor. Yeni bir turizm merkezi konumunda bulunan Artvin Atabarı Kayak Merkezinin ilerleyen yıllarda yapılacak yeni tesisler ve konaklama hizmetleri ile kış turizminde önemli bir yer alacağı düşünülüyor. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?