• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

ARTVİN’DEN ATİYE GEÇTİ

Artvin Çoruh üniversitesi 5. Bahar Şenliği etkinlikleri kapsamında Türk pop müziğin sevilen isimlerinde Atiye ve Karadeniz müzik grubu Mavi Göç konser verdi.


Atiye-Artvinde-2Artvin Çoruh üniversitesinde 5. Bahar Şenliği etkinlikleri gerçekleştirildi. Şehir Yerleşkesinde düzenlenen etkinliklerin ilk gününde Mavi Göç sahne aldı. Mavi Göç’ün solisti Artvinli sanatçı Faik Pala, yaklaşık iki saat süren konserde Karadeniz Bölgesine has türkülerle öğrencilere coşkulu anlar yaşattı.

Atiye-Artvinde-3Etkinliklerin ikinci gününde ise Türk Pop Müziğinin parlayan yıldızı Atiye sahneye çıktı. Kendine has dans tarzı ve yorumu ile tanınan Atiye, sevilen şarkılarıyla izleyicilerin beğenisini kazandı. Ünlü sanatçı, yaklaşık 1,5 saat süren konserin ardından hayranlarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.
5. Bahar Şenliğinde ayrıca “Cozurtan İkizler” olarak isim yapmayı başaran Artvinli gösteri sanatçıları Caner ve Tamer ile Artvin Çoruh Üniversitesi Halk Oyunları Ekibi ve Müzik Topluluğu öğrencilerinin gösterileri de etkinliklere renk kattı.

Atiye-Artvinde-4Öğrencilerin yanı sıra Artvinlilerin de ilgi gösterdiği ve 5 bini aşkın katılımcının takip ettiği 5. Bahar Şenliği’nde konuk sanatçılara Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın Tüfekçioğlu tarafından çiçek ve hediye verildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?