• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

27 Nisan 2016

ARTVİN’E 100 BİN ÇİÇEK

Artvin’e 100 Bin Çiçek Kampanyası kapsamında vatandaşlara 2 bin saksı 8 bin saksılık çiçek dağıtıldı.


ARTVİN’E-100-BİN-ÇİÇEK-1Artvin Belediyesi’nin yaz mevsimi için100 bin adet çiçek dikme hedefiyle yürüttüğü çalışma kapsamında Begonya, Kadife, Petunya ve Sardunya gibi toplamda 100 bin adet çiçek dağıtımı törenle başladı.

Artvin Belediye Binası önünde ‘Artvin’e100 Bin Çiçek’ sloganıyla düzenlenen çiçek dağıtım törenine Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Vali Yardımcısı Önder Coşğun, Artvin İl Emniyet Müdürü Ahmet Şengün, Milli Eğitim Müdürü Abdülcelil Kahveci, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İshak Hacıkamiloğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Ateş, Sağlık Müdürü Abdullah Güleç, Artvin Belediye Başkan Yardımcıları Erkan Yazan, Zafer İnce, Aydemir Akköy, Artvin SGK İl Müdürü Zafer Şimşek, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Maksut Koçak , AK Parti İl Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Birim Başkanı Yüksel Kantar, Belediye Meclis üyeleri, belediye personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ARTVİN’E-100-BİN-ÇİÇEK-2Şehri çiçek bahçesine dönüştürmeyi hedefleyen Artvin Belediyesince düzenlene törende 8 bin saksılık çiçek ve 2 bin saksı dağıtımının da yapıldı. Geriye kalan 92 bin çiçeğin dikimi ise Artvin Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünün belirlediği, park, bahçe orta refüjler ve yeşil alanlarda yapılacak.

Törende konuşan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe doğayı, yaşamı, çevreyi güzelleştiren çiçeklerin güzelliğin ve estetiğin simgesi olduğunu söyledi.

Artvin’in turizm kenti olma idealleri noktasında büyük ve önemli bir adım attıklarını ifade eden Kocatepe “ Turist güzelliğe, yeşilliğe gelir, havaya gelir, suya gelir, tarihe gelir. Artvin’de bunların çoğu mevcut. Yeşilimizi biraz renklendirmek istedik. Artvin’imizi bir çiçek bahçesi yapalım dedik.” dedi.

ARTVİN’E-100-BİN-ÇİÇEK-3İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Artvin’e ağabeylik yaptığını söyleyen Kocatepe Artvin’e 100 bin çiçeği İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın hediye ettiğini vurgulayarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına teşekkür etti.

Kocatepe, Artvin’e 100 bin çiçek projesinin; taşınmasından alınmasına Artvin Belediyesine hiçbir masrafı olmadığını bunun bedelinin 30 Mart’ta ödendiğini vurguladı. Kocatepe “balkonlara da 2 bin adet saksı getirdik. Her saksıya 4 adet çiçek. 7 bin 500 adet begonya ve 500 adette diğer çiçeklerle birlikte 8 bin adet çiçeğimizi bugün saksılarla birlikte Artvin halkımıza dağıtıyoruz. Bu çiçekleri belge ile veriyoruz çünkü Mayıs ayında en güzel süslenmiş balkon yarışması düzenleyeceğiz. En güzel balkona bir cumhuriyet altını hediyemiz olacak. 2’nciye yarım,3’üncüye de çeyrek altın vereceğiz” dedi.

Konuşmanın ardından Başkan Kocatepe ve Artvin Vali Yardımcısı Önder Coşğun’un ve protokol üyeleri vatandaşlara çiçek vermesiyle başlayan çiçek dağıtımıyla tören sona erdi.

ARTVİN’E-100-BİN-ÇİÇEK-4Çiçek Dağıtımına Vatandaştan Yoğun İlgi
Artvin’de yine bir ilke imza atan Artvin Belediyesi bahar ayı gelmesiyle şehre ayrı güzellik katması amacıyla vatandaşlara 8 bin adet dağıttığı çiçeğe halk yoğun ilgi gösterdi. Kamyonlarla taşınan çiçekler belediye görevlileri tarafından çiçek başvurusunda bulunan vatandaşlara tek tek dağıtıldı.
Artvin Belediyesi Beyaz masa birimine başvuruda bulunarak fiş karşılığında alınan çiçekler Mayıs ayında Artvin Belediyesi tarafından kurulacak heyetle balkonunu en güzel süsleyen 3 vatandaşa Tam, Yarım, Çeyrek altın ile ödüllendirilecek.

Program sonrasında Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ile birlikte çiçek ekimi Atapark’tan başlayarak çeşitli bölgelerde devam etti. Park Bahçeler ekiplerince 100 bin çiçek iki hafta içersinde toprakla buluşmuş olacak.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?