• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

ARTVİN’E KÜTÜPHANELİ DURAK

Artvin Belediyesi, ‘Her Şey Artvin İçin’ sloganı ile gerçekleştirdiği dolmuş duraklarının yenilenmesi ve bakım çalışmaları kapsamında 3 adet dolmuş durağını kütüphaneli yapıyor.


ARTVİN’E-KÜTÜPHANELİ-DURAK-2Artvin Belediyesi Artvin’de bir yeniliğe daha imza atıyor. Artvin belediyesi ‘Her Şey Artvin İçin’ sloganı ile gerçekleştirdiği dolmuş duraklarının yenilenmesi ve bakım çalışmaları kapsamında 3 adet kütüphaneli dolmuş durağı çalışması tüm hızıyla devam ediyor. Artvin’de yaşayan insanların rahatlığı ve konforunu düşünen Artvin Belediyesi başlattığı kütüphaneli durak uygulamasının ilkini Jandarma Alay Komutanlığı’nın önündeki durakta hayata geçirdi. Kütüphaneli Dolmuş Durağı uygulaması Yeni Mahalle, Orta Mahallede devam edecek.

Dolmuş duraklarında bekleyen vatandaşların kitap okumalarına katkı sağlamak amaçlı içerisinde mini bir kitaplığın olduğu kütüphaneli durak uygulaması ile vatandaşların dolmuş beklerken boş zaman geçirmemek adına mini kitaplıktaki kitapları alarak okuyabilecekler.

ARTVİN’E-KÜTÜPHANELİ-DURAK-3Başkan Kocatepe: “Artvin’e Okumak Yakışır”
Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin’i daha yaşanılabilir bir kent yapabilme adına birçok yenilikleri ilimize kazandırmaya çalıştıklarına vurgu yaparak, kütüphaneli durak uygulamasını bu kapsamda gerçekleştirdiklerini söyledi. Başkan Kocatepe, Belediye tarafından konulacak yayınları ve kitapları vatandaşların durakta beklerken temin ederek okuyabilmelerine imkan tanıyan Kütüphaneli dolmuş durağı uygulamasının ilkini Jandarma Alay Komutanlığı önündeki durakta gerçekleştirdiklerini belirtti.

Başkan Kocatepe, ilk olarak 3 adet kurmayı düşündükleri durak sayısını da 5’e çıkardıklarını belirtti. Belediye Meclisinde 3 olarak çıkartılan kararı da 5’e çıkardıklarına vurgu yapan Başkan Kocatepe, “Her şey Artvin İçin” diyerek bir güzel hizmeti daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?