• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

08 Ocak 2015

ARTVİN’İN 2015 ETKİNLİK TAKVİMİ BELLİ OLDU

Artvin Valiliğince şehir dışında 2015 yılında düzenlenecek olan turizm etkinlikleri toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda etkinliklerin düzenleneceği takvim belirlendi.


Artvin2015Etkinlikleri-2Artvin Valiliğince 2015 yılında düzenlenecek olan turizm etkinlikleri toplantı gerçekleştirildi. Artvin Valisi Kemal Cirit başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya; Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Vali Yardımcıları Hasan Ongu ve Önder Coşğun, ilçe kaymaları ile belediye başkanları katıldı.

Vali Cirit, toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Artvin geleceği Turizm ve Eğitimde görmekte ve kendini bu yönde konumlamakta. Konuşulanları ise hayata geçirmenin yollarını aramakta. Biz şunu memnuniyetle görmekteyiz ki geçtiğimiz yıla göre 2014 te en az 1 milyon’a yaklaşan turisti yakaladık. Fakat turizmde niteliği ve gelir getiren kalemlerde aynı başarıyı sağlayamadık. Şimdi amaç bu sektörden kazanç elde edecek yolları bulmak.

Bugün ki toplantımız dağınık görünümlü beklentileri planlayarak geleceği şekillendirmek… Ve ayrıca 22-25 Ocak tarihleri arasında yapılacak olan EMİTT FUAR’ında Artvin’in beklentilerini sağlayacak başarıyı elde etmek.

Kaymakamlarımız, İl ve İlçe Belediye Başkanlarımız, bu yolda faaliyet sergileyen sektör temsilcilerimiz ve ilimiz dışında yaşayan Artvin Dernek ve Vakıflarıyla birlikte çalışma sergilenecektir.”

Yaklaşık 3 saat süren toplantıda yıl içerisinde düzenlenecek olan Fuar ve Artvin Tanıtım Günlerinde kentin daha iyi bir şekilde tanıtılması amacıyla yapılması gereken hususlar görüşülerek fikir ve öneriler alındı.

İşte Etkinlik Takvimi:
1. EMİTT FUARI 22-25 OCAK 2015
2. Ankara Artvin Günleri
3. İstanbul- Feshane Artvin Günleri
4. Bursa- Artvin Günleri

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?