• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

12 Ocak 2015

ARTVİN’İN LOGO SORUNSALI DEVAM EDİYOR

Yaklaşık 6 aydır sürdürülen Artvin ili logo çalışması bir türlü istenilen sonucu veremedi.


logo birinciPatikaa.com / Haber Merkezi


Artvin belediyesi aylardır sürdürdüğü logo çalışmasında istediğini bir türlü elde edemedi, önce profesyonellerin katıldığı ardından halkın da katılı ile genişletilen logo yarışmasında 10 bin TL ödüle layık görülecek logo için 2129 tasarım jüri tarafından dikkatle incelendi, alanında uzman jüri üyelerinin incelemeleri sonunda 3 adet tasarım finale kaldı ve aralarından Bilgisayar Mühendisi Cihan Tuncer’e ait 112358 rumuzlu logo jüri tarafından birinci olarak seçildi.

Artvin’i Simgelemiyor Eleştirisi

Oraya çıkan sade ve iki renkten oluşan logo gerek belediye yöneticileri ve halk tarafından bir türlü benimsenmedi, çeşitli açıklamalarla çok net ifade edilen görüşlere belediye de duyarsız kalmadı kararı bir süre askıda bıraktı. 

Logo Kullanılmayacak

Artvin belediyesinde karar geçtiğimiz günlerde meclis toplantısında bir soru ile gündeme geldi. Belediye başkanı günlerdir kamuoyunu meşgul eden logo ile ilgili kararlarını açıkladı, Belediye başkanı Mehmet Kocatepe jüri tarafından birinci seçilen logonun Artvin şehrinin algısını yansıtmadığını belirterek birinci seçilen logoyu kullanmayacaklarını söyledi. 

Ödül Ücreti Ödenecek

Yarışmayı tanıdıklarını ve birinci olan tasarıma ödülün verileceğini ifade eden başkan Kocatepe yeni logo için yarışma sürecinde gelen tasarımların yeniden incelenerek değerlendirileceğini, gerekirse halka danışacaklarını söyledi. Kocatepe, halkın tercihleri de göz önüne alınarak Artvin Belediyesi’nin yeni logosunu Belediye Meclisi’nin onayı ile belirleyeceklerini kaydederek 10 bin TL ödül parasının ödeneceğini açıkladı. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?