• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

17 Ocak 2015

ATATEPE VE ARTVİN KALESİ TURİZME KAZANDIRILACAK

Artvin’de dünyanın en büyük Atatürk heykelinin bulunduğu Atatepe ile Artvin Kalesi’nin turizme kazandırılması için çalışmalar başlatıldı.


ArtvinAtatepe-Kale-Turizm-3


Patikaa.com / Haber Merkezi


Artvin turizm konusunda önemli bir adım daha atıyor. Geçtiğimiz yıllarda Kahvecioğlu Vakfı Başkanı Sıtkı Kahvecioğlu tarafından yaptırılan 35 metre yüksekliğindeki Atatürk heykelinin bulunduğu Atatepe ile Artvin Kalesi’nin turizme kazandırılması amacıyla toplantı düzenlendi.

ArtvinAtatepe-Kale-Turizm-2Vali Kemal Cirit başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Vali Yardımcısı Hasan Ongu, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Dilberoğlu, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın Tüfekçioğlu, AK Parti İl Başkanı Erkan Balta, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Murat Cavunt, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Orhan Yazıcı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Ateş ile Defterdar Zeki Aydoğan katıldı.

ArtvinAtatepe-Kale-Turizm-4Toplantıda iki önemli konu masaya yatırıldı, ilk olarak dünyanın en büyük Atatürk heykelinin bulunduğu alanın Atatepe Mesire Alanı ilan edilerek halkın hizmetine açılması amacıyla geliştirilen proje üzerinde görüş ve öneriler alındı. Sonra ise şehir girişinde bulunan tarihi Artvin Kalesi’nin restore edilerek halka açılması konusu ele alındı.

ArtvinAtatepe-Kale-Turizm-5Vali Cirit, toplantıda yaptığı konuşmada; Artvin’in geleceği turizmle şekillenecek. Valilik olarak bu yönde çeşitli proje ve tanıtımlar üzerinde yoğun çalışma içerisindeyiz. Gerek Atatepe gerekse Artvin Kalesi ile ilgili projeler hayata geçtiğinde Artvin’in tanıtımına önemli katkılar sağlayacaktır dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?