• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

‘ATMACA’ BEYAZ PERDEDE UÇACAK

Karadeniz’in olmazsa olmazı Atmaca beyaz perdeye aktarılıyor. Bölge insanı için asalet ve güç sembolü olan atmaca kültürü, dede ve torunun ilk defa oynayacağı “Paçi-Küçük Kız” filmi ile beyaz perdeye yansıtılacak.


ATMACA-BEYAZ-PERDEDE-UÇACAK-7


Patikaa.com / Haber Merkezi


‘Atmaca kültürü’ beyaz perdeye aktarılıyor. Karadeniz’in olmazsa olmazı, Adına türküler yakılan evlerin başköşelerinde beslenen ve gururla bakılan atmacalar artık beyaz perdede uçacak.

ATMACA-BEYAZ-PERDEDE-UÇACAK-6Doğu Karadeniz coğrafyasının vazgeçilmez tutkusu Atmacalar için dede ve torunun ilk defa oynayacağı “Paçi-Küçük Kız” filmi çekilecek.

ATMACA-BEYAZ-PERDEDE-UÇACAK-2Çamlıhemşin ilçesindeki çekimleri 4 hafta sürecek filmde yörede yaşayan Mustafa Memoğlu ve torunu Esra Memoğlu oynayacak. Mustafa Memoğlu bölgede herkesin tanıdığı bir sima. Ayder’de alabalık tesisleri bulunur. Aynı zamanda da Pazar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı. Çok aktif ve renkli bir kişiliğe sahip olan Memoğlu yörede oldukça seviliyor.

ATMACA-BEYAZ-PERDEDE-UÇACAK-3Filmin yapımcılığını Kerim Çakır, yönetmenliğini ise Elçin Elgür yapıyor. Filmin çekimleri atmaca sezonun başlamasıyla start alacak. Film, 2016 yılının ocak ayında vizyona girecek.

ATMACA-BEYAZ-PERDEDE-UÇACAK-4

ATMACA-BEYAZ-PERDEDE-UÇACAK-5

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?