• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

25 Şubat 2015

AVRUPA’DA BORDO MAVİ DESTAN

Trabzonspor MP EuroChallenge L Grubu son maçında Belçika temsilcisi Mons Hainaut’u 76-68 mağlup ederek adını çeyrek finale yazdırdı.Fırtına lider bitirdi.


konu_QCr9eii59NloSysiAsPaTrabzonspor MP EuroChallenge L Grubu son maçında Belçika temsilcisi Belfius Mons-Hainaut’u konuk etti. Grubun diğer maçında Antwerp Giants deplasmanda BC Enisey’i 86-85 yenmesiyle bordo mavililerin gruptan lider çıkmayı garantileyerek çıktığı karşılaşmada, bordo mavililer 1. Periyottan itibaren oyun üstünlüğünü korudu. 

İlk 2 Periyotta Stipanovic 8, Can Altıntığ 5, Nusret 7, Velickovic ve Marshall 6’şar, Ivanov ve D’Bost 5’er ve Dwight Hardy 2 sayı üreterek ilk yarıyı 44-35 önde kapattık 2. yarıda da oyun üstünlüğünü Mons’a kaptırmayan takımımız 3. Periyotun bitiminde tabela 58-45 Trabzonspor Medical Park’ın 13 sayılık farkını yansıtıyordu.
 
Son periyodun başında Dwight Hardy’nin peş peşe attığı sayılar ve Velickovic’in sayıları ile skora gitti ve  Euro Challenge L grubu son maçında Mons Hainaut’u 76-68 yenerek grubu lideri olarak ve çeyrek finale adını yazdırdı.
 
Maçın en skorer ismi 16 sayı ile Novica Velickovic oldu. 
 
Öte yandan Karadeniz temsilcisi EuroChallenge çeyrek finalde K grubunu 2. bitiren Rusya’nın Avtador Saratov takımıyla eşleşti.  İlk maç Trabzonspor Medical Park’ın grubu lider bitirmesinden dolayı 10 Mart 2015 Salı günü Trabzon Hayri Gür Spor Salonu’nda oynanılacak.
 
 1. PERİYOT : 23-12 ( Trabzonspor MP ) 
 2. PERİYOT : 44-35 ( Trabzonspor MP )
 3. PERİYOT : 58-45 ( Trabzonspor MP )
 
 MAÇ SONUCU  – TRABZONSPOR MP :  76-68   :  BELFIUS MONS HAINAUT
 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?