• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

13 Ekim 2014

AVRUPA’DAN ARDEŞEN’E MÜJDE VAR!

Bu sezon, Avrupa Kupasında mücadele edecek olan Ardeşen GSK bayan hentbol takımı her iki maçını da kendi evinde oynayacak.


ardeşengskavrupamujde1Bu Sezon 3 kulvar’da da kupayı hedefleyen Ardeşen GSK’da, taraftarı sevindirecek gelişme ile ilgili açıklama Kulüp Başkanı Sultan Rauf Oğuz’dan geldi.

Bu sezon, tarihlerinde ikinci kez Avrupa Kupasında mücadele edeceklerini ifade eden Oğuz, Avrupa Challenge Kupası, ilk tur karşılaşması kapsamında Polonya’nın Energa AZS Koszalin ile yapacakları her iki karşılaşmanın da Ardeşen’de oynanacağını müjdeledi.

Avrupa Kupası maçlarının 22 ve 23 Kasım tarihlerinde Ardeşen MYO Spor salonunda oynanacağını ifade eden Oğuz, “Polonya Energa AZS Koszalin takımı yetkileri ile yaptığımız iki görüşmeler neticesinde, her iki maçın da Ardeşen’de oynanması konusunda mutabakata vardık. İki kulübünde mutabakatını Avrupa Hentbol Federasyonu’na ileterek maçların Ardeşen’de oynanmasını talep ettik. Federasyon da isteğimize olumlu cevap vererek maçların Ardeşen’de oynanmasını kabul etti.” dedi.

Rekor Kırmak İstiyoruz!

Özellikle Avrupa kupası maçlarının büyük bir önem taşıdığını ifade eden Oğuz, “Coşkulu taraftarımızın desteği ile birlikte Avrupa’da tarih yazmaya devam etmek istiyoruz. Geçen sene yaptığımız Avrupa kupası maçlarında taraftar sayımız 7 bin dolaylarına ulaşmıştı. Bu sayıyı yeniden tutturarak daha da yüksek saylara ulaşmak istiyoruz.” dedi.

Karadeniz’de Tek!

Hentbol da Karadeniz’i temsil eden bir takım olmanın bilinciyle hareket ettiklerini ifade eden Oğuz, “İmkanları olan tüm hemşerilerimizi bu karşılaşmaya destek vermeleri için bekliyoruz. Geçen sezon İsveç’li rakibimizin evinde yapmış olduğumuz karşılaşma da yüzlerce kişi tarafından desteklendik. Bu kişiler de Karadeniz’li olup ta bu ülkede yaşayan hemşerilerimiz de, Çoğunluğu Karadeniz’den olmak üzere, ülkemizin bir çok iline mensup hemşerilerimiz bizi yurt dışında yalnız bırakmamıştı. Bu güzelliği kendi ilçemizde de görmek istiyoruz. Çünkü, biz kurulduğumuz ilk günden bu yana taşra’nın temsilcisi olarak yola çıktık ve tüm taşranın desteğini alarak bu günlere ulaştık.” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?