• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

AYDER KARDAN ADAM ŞENLİĞİ BAŞLADI

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde bu 8.si düzenlenen Ayder Kardan Adam Şenliği başladı. Karın az olduğu ilk günde yarışlar ve konserler ön plandaydı.


AyderKardanAdamŞenliği--2Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde yer alan dünyaca ünlü turizm merkezi Ayder Yaylası`nda, Çamlıhemşin Doğa Sporları İhtisas Kulübü Derneği organizasyonluğunda (ÇADOSK) Ayder Kardan Adam Şenliği bugün resmen başladı.

8.si düzenlenen şenliğe; siyasiler, bürokratlar, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile yerli ve yabancı turistler katıldı.

AyderKardanAdamŞenliği--4Bu yıl ki şenliklerde kar sıkıntısı yaşandı. Yaklaşık bir ay önce yağan karın kalkması yüzünden etkinlikte fazla karın olmaması şenliği olumsuz etkiledi. Fakat geçtiğimiz yıllarda görmeye alıştığımız kazalar bu yılda yaşandı. Naylon ve şambrellerle kayanların çarpıştığı kazalarda 3 kişi yaralandı. Yaralılara ilk müdahale, alandaki sağlık görevlileri tarafından yapıldı.

AyderKardanAdamŞenliği--3İlk günde önceki yıllara göre katılımın az olduğu Ayder yaylasında, kimi vatandaşlar mangal yaparak ve horon oynayarak şenliğin tadını çıkartırken, kimi katılımcılar ise kardan çeşitli figürleri içeren heykeller yaptı.

Şenliğin ilk gününde Grup Patika ve Yaşar Kurt sahne aldı.

Ayder Kardan Adam Şenliği yarın (Pazar) yapılacak etkinliklerle sona erecek.

Haber&Foto: Muhammet Kızılhan

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?