• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

AYDER’DE PROJELER GELİŞTİRİLİYOR

Çamlıhemşin’in dünyaca ünlü Ayder yaylasında toplantı düzenleyen Rize Valisi Ersin Yazıcı, Ayder yaylası ile ilgili çeşitli projelerin geliştirildiğini söyledi.


ValiAyderToplantı3Turizmin gözde yeri Ayder yaylasında çalışmalar masaya yatırıldı. Ayder Yaylasında düzenlenen “Ayder’de turizm konusunda ne yapabiliriz?” sorusunun tartışıldığı toplantıya Vali Ersin Yazıcı’nın yanı sıra Çamlıhemşin Kaymakamı Aziz Gölbaşı,Çamlıhemşin Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu, Rize Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, sivil toplum kuruluşlarının ve turizm sektörü temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Vali Yazıcı sektör temsilcilerinin ve vatandaşların bulunduğu toplantıda ayder yaylasına ilşkin; “Ayder Yaylası flora çeşitliliği açısından oldukça zengin bir yapıya sahiptir. Yabancı ülke vatandaşlarının özellikle Ayder Yaylası ile ilimizin doğa turizmi potansiyeline ilgilerini arttırmak ve ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak, benim nezaretimde çeşitli projeler geliştirilmektedir. dedi

Toplantıda Vali Ersin Yazıcı, vatandaşların sorunlarını da dinledi, yetkililerle çözüm yollarını konuştu.Toplantıya katılan sektör temsilcileri ve yöre vatandaşları, Ayder’de Turizmin 12 aya yayılması gerektiğini ve teleferik sisteminin bir an önce başlatılıp hayata geçirilmesi; otopark, su ve Ayder’de turizmin gelişmesi için gerekli olan altyapı hizmetlerinin hızlı ve süratli bir şekilde yapılmasını istediler.

ValiAyderToplantı2Rize’de turizmin gelişmesi için gerekli olan konaklama, ulaşım gibi altyapı çalışmaları ile tanıtmanın birlikte yürümesi amacıyla bir takım çalışmalar yapıldığını ifade eden Vali Yazıcı, “Sizlerin sorun ve taleplerinizi dinlemek ve sizlere hizmet vermek görevlerimizin başında gelmektedir. Tüm bu sorunlarla ilgili olarak gerekenlerin yapılması için takipçi olacağız. Bugünden sonra da sorun ve talepleriniz olabilir. Bu anlamda da tüm vatandaşlarımıza kapımız açıktır. Rizeli hemşerilerimizin hizmetkârı olacağız. Vatandaşlarımızın istek ve dileklerini yerine getireceğiz. Rize’ye hizmet etmek için buradayız’’ dedi.

Rize genelindeki turizm konularına da değine Vali Yazıcı: “Rize’de doğa, deniz, kültür, tarih, sanat, çay, sağlıklı yaşam, yaylalar, eko-turizm, spor gibi turizmin gelişmesine katkı sağlayacak alanlarımız var. Bunu elbirliği ve güç birliğiyle,Devlet büyüklerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, belediyelerimiz, kamu kurum ve kuruluşlarımız, işadamlarımız, turizmcilerimiz ile birlikte yapacağız. Bu yükü beraberce taşıyacağız. İlimizi kültür turizmi, doğa turizmi, macera turizmi gibi alternatif turizm dalları dediğimiz alanların geliştiği, bölge haline getirmeye çalışıyoruz. Gerekli tesisleşme olması durumunda, önümüzdeki yıllarda bölgemize yoğun olarak turist akışı olacağına inanıyorum. Rize-Artvin Havalimanının hizmete açılması ile beraber bölgemiz çok ciddi bir turizm atağına sahne olacak ve bölgeyi her geçen yıl katlanan rakamlarla turist ziyaret edecektir.

Bu altın değerindeki güzelliklerimizi, imkânlarımızı ve potansiyelimizi realize edebilmek, hayata geçirebilmek, insanlığın hizmetine sunabilmek ve bunu bir ekonomik değer haline getirebilmek için hepimizin önünde çok önemli bir fırsat bulunuyor. ”dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?