• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

20 Aralık 2014

AYDER’DE “SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM PROJESİ” ÇALIŞMASI

“Kaçkar Dağları Milli Parkı Sürdürülebilir Turizm Projesi” Çalışmalarının bu seferki durağı Dünyaca ünlü Ayder Yaylasıydı.


AyderSürdürülebilirTurizmPreoje-2“Kaçkar Dağları Milli Parkı Sürdürülebilir Turizm Projesi” nin amacı; Kaçkar Dağları Milli Parkının korunması ve yönetim etkinliğinin sürdürülebilir turizm/ekoturizm uygulamaları ile güçlendirilmesi yoluyla bölgenin turizm potansiyelini ve yöre halkının sosyo-ekonomik gelişimini desteklemek.

Kaçkar Dağları Milli Parkını Uluslararası kuruluşlarla akredite olmuş yönetim mekanizması dahil uluslar arası standartlarda model bir milli parka dönüştürülmesi çalışmaları için bir araya gelen heyet Kaçkar Dağları milli Parkı içerisinde bulunan Ayder yaylasında incelemelerde bulundu.

Arazi Çalışmalarına; Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Milli Parklar Dairesi Başkanı Hamza Sezer, Alan Yönetimi Şube Müdürü Dr Nihan Yenilmez Arpa, Peyzaj mimarı Zerrin Karaaslan, Ekodenge firma yetkilisi Mert Ayaroğlu, DKMP 12. Bölge Müdürü Mustafa Bulut, Bölge Müdür Yardımcısı Cüneyt Aloğlu, Kaçkar Dağları Milli Park Müdürü Sinan Aytan ve Milli Park Müdür yardımcısı Murat Can katıldı.

Heyet çalışmalarına devam edecek.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?