• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

19 Nisan 2016

AYDER’DE ZIPLINE SEZONU BAŞLADI

Adrenalin tutkunlarının son zamanlarda en çok rağbet ettiği aktivitelerden olan zipline, Rize’nin Çamlıhemşin ilçesindeki Ayder yaylasındaki yerli ve yabancı turistlerin vazgeçilmezi oldu.


AYDER’DE ZİPLİNE SEZONU BAŞLADI-1Dünyaca ünlü Ayder yaylasında zipline sezonu başladı. En çok ilgi gösterenler ise Araplar oluyor. Her gün yüzlerce yerli ve yabancı turiste muhteşem Ayder yaylası manzarasında zipline yapma fırsatı sunan ikili, Arap turistlerin bu spora merak sardığını ve Araplar zipline tarifini, uçmanın tel üzerindeki karşılığı olduğunu ifade ettiklerini belirttiler.

AYDER’DE-ZİPLİNE-SEZONU-BAŞLADI-216 metre uzunluğunda ve yerden 40 ile 60 metre yüksekliğindeki parkurun, Ayder yaylası ve şelale manzarasıyla birleşmesinin, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çektiğini melrten, turizimci Muhammet Sual adrenalin tutkunlarının ayderde zipline yapmadan gitmiyor ifadeleri bölge turizmine yeni bir bakış açısının kazandırıldığını doğrular cinsten.

AYDER’DE-ZİPLİNE-SEZONU-BAŞLADI-3Son günlerde özellikle Arap turistlerin uğrak yeri olan ayder yaylasında zipline yapan arap görmek olaan hale geldi.

Yerli bir turist ise Ayder yaylasında zipline yapmanın heyecanını anlatırken, mutlaka gelin ve bu manzara karşısında bu adrenalini yaşayın, diye konuştu.

AYDER’DE-ZİPLİNE-SEZONU-BAŞLADI-4Kaynak: Salih Navdar / Ardeşen’in Sesi

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?