• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

AYDINLILAR KURTULUŞU VOLKAN KONAK’LA KUTLADI

Aydın’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yıl etkinlikleri kapsamında Karadenizli ünlü sanatçı Volkan Konak, 70 bin kişiye söylediği şarkılarla adeta fırtına gibi esti.


volkan-konakaydın2 Ege diyarı Aydında Volkan Konak Karadeniz rüzgarı estirdi. Aydın Büyükşehir Belediyesinin organize ettiği “7 Eylül Aydın Kurtuluşu Kutluyor” etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen etkinlikte Atatürk Kent Meydanı’nı dolduran yaklaşık 70 bin kişiye unutulmaz bir gece yaşatan Volkan Konak, kendine ait müzik formlarıyla Karadeniz ezgileriyle hayranlarına adeta müzik ziyafeti çekti. Usta yorumu, kendine has üslubu, tatlı sohbeti ve hikayeleriyle izleyicilere tadına doyum olmayacak coşku dolu bir gece yaşatan ‘Kuzey ‘in Oğlu’ Volkan Konak, türkülerden şiirlere kadar çok geniş bir yelpazede yepyeni bir repertuarla Aydınlı izleyicileriyle arasında duygusal bir köprü kurmayı başardı.

volkan-konakaydın3Konserde sık sık Karadenizli hemşerilerinin güncel hayatta ki doğallığını anlatıp, bol bol espriler yapan Volkan Konak, Fikriye isminde Aydınlı bir bayana aşık olan Karadenizli Adnan için Fikriye’den Adnan’a bir şans daha vermesini isteyerek af diledi.

Şarkıları kadar, sahne performansıyla da izleyenlerden tam not alan Volkan Konak, gördüğü büyük ilgiden dolayı iki saat sahnede kalan sanatçı zaman zaman, mütevazı kişiliği ve tam bir halk adamı portresiyle dikkatleri üzerinde topladı. Aydın’ı çok sevdiğini ve Aydınlı olmak istediğini belirten Volkan Konak’a Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu Efe Fesi hediye etti.

volkan-konakaydın4

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?