• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

BAŞKENT’TE “DALGA DALGA KARADENİZ”

Rize ve Karadeniz Kültür Sanat Derneği Karadeniz Türkü Topluluğu tarafından “Dalga dalga Karadeniz” etkinliği düzenlendi.


Ankara-DalgaDalgaKaradeniz3


Ankara-DalgaDalgaKaradeniz4Rize ve Karadeniz Kültür Sanat Derneği Karadeniz Türkü Topluluğu tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi Yıldız Kenter Tiyatro Salonu’nda bir konser düzenlendi.

Bu yıl 6’ıncısı düzenlenen “Dalga dalga Karadeniz” adlı geceye Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkan Vekili Mehmet Kartal, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ali Buçan, Rize Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Babal ve çok sayıda Karadenizli vatandaş katıldı.

Öğretmenler için şiirlerin okunduğu gecede birbirinden güzel Karadeniz ezgileri hep bir ağızdan söylendi. Salonu dolduran Karadenizli hemşeriler Abdullah Gündüz yönetimindeki Karadeniz Türkü Topluluğu’nun seslendirdiği şarkı ve türkülerle gece boyu keyifli saatler yaşadı.

Babal, gecede desteklerinden dolayı Başkan Yaşar’ın boynuna Rize bezinden bir şal takarak teşekkür etti. Karadeniz’in, coğrafyasıyla, tabiatıyla, insanıyla ve türküleriyle ayrı bir güzelliği olduğunu söyleyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar konuşmasında Karadeniz insanının önemini, kurtuluş mücadelesindeki üstün çabalarını, Nazım Hikmet’ten bir dörtlük okuyarak anlattı.

Ankara-DalgaDalgaKaradeniz1

Ankara-DalgaDalgaKaradeniz2

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?