• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

27 Şubat 2015

BAŞKENT’TE GÜMÜŞHANE TANITIM GÜNLERİ BAŞLADI

Gümüşhane Valiliği ve Ankara Gümüşhane Dernekler Federasyonu (GÜDEF) tarafından, bu yıl 4.’sü düzenlenen “Gümüşhane Tanıtım Günleri” etkinliklerinin açılışı yapıldı.


AnkaradaGümüşhaneTanıtımGünleriBaşladı-5Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen açılış törenine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Adalet Eski Bakanı Oltan Sungurlu, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz, AK Parti Gümüşhane Milletvekilleri Kemalettin Aydın ve Feramuz Üstün, MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Merkez Valisi Veysel Dalmaz, Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin Taş, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, GÜDEF Başkanı Hamdi Arslan, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

AnkaradaGümüşhaneTanıtımGünleriBaşladı-3Açılışta konuşma yapan Bakan Işık, Gümüşhane’nin milli ve manevi değerlere sahip bir şehir olduğunu kaydederek, “Gümüşhanemiz bizi biz yapan değerlerimizi çok iyi koruyor. Değerlerimiz en güzel şekilde Gümüşhane’de hayat buluyor. İnsana saygı, çevreye saygı, başkalarının hukukunu gözetmek, korumak, başkaları için fedekarlık yapmak hatta başkaları için kendini feda etme özellikleri en güzel Gümüşhane insanında kendini bulur. Gümüşhane insanı öyle bir insandır ki, bizi biz yapan değerler uğruna gözünü kırpmadan canını verir. Memleketimizin insanının bu özelliklerine sahip olmasında Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi gibi birinin maneviyatının çok büyük katkısı var. İstanbul için taşı toprağı altın derler. Aslında taşı toprağı altın olan birinci il Gümüşhane’dir.” ifadelerine yer verdi.

AnkaradaGümüşhaneTanıtımGünleriBaşladı-2Bakan Işık’ın ardından bir konuşma yapan Vali Yavuz da, etkinlikle samimi bir ortamın oluşturulduğunu ifade ederek, “Arkadaşlarımız bazı eksikliklere rağmen bu güzel ortamı oluşturdular. Onlara canı gönülden tebriklerimi sunmak istiyorum. Ankara’nın ardından mayıs ayında da İstanbul’da tanıtım günleri düzenleyeceğiz. Gümüşhane’den sizlere selam ve saygılar getirdik. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

AK Parti Gümüşhane Milletvekili Kemalettin Aydın ve Feramuz Üstün’ün günün anlamına ilişkin konuşmalarının ardından katılımcılara ve emeği geçenlere teşekkür etti.

AnkaradaGümüşhaneTanıtımGünleriBaşladı-1Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen ise, Gümüşhane’nin ulusal ve uluslararası arenalarda tanıtılması için yeni yol haritası belirlediklerini belirterek, “Tanıtım günleri de bu manada önemli organizasyonların başında gelir. Bu günlerde Gümüşhanemizin tarihini, kültürünü, doğal güzelliklerini, folklorunu, yöresel figürlerini ve tüm unsurlarını il dışında tanıtma fırsatı buluyoruz. Bu günlerin düzenlenmesinde başta Ankara GÜDEF olmak üzere emeği geçen herkese ve ayrıca programımıza şeref veren Sayın Bakanımıza ve tüm katılımcılara teşekkür ediyor ve programımızın hoş seda içerisinde geçmesini diliyorum.” diye konuştu.

Açılış kurdelesini beraberindeki heyetle birlikte kesen Bakan Işık, Vali Yücel Yavuz’un eşliğinde stantları gezdi. İkram edilen yöresel lezzetleri tadarak vatandaşlarla sohbet eden Bakan Işık, gümüş rozet satın aldı ve horon gösterisini izledi.

AnkaradaGümüşhaneTanıtımGünleriBaşladı-4Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’da, Ankara’da düzenlenen 4. Gümüşhane Tanıtım Günlerine katılanlar arasındaydı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?