• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

BAŞKENT’TE ‘HER YÖNÜYLE TRABZON’ ETKİNLİKLERİ

Ankara’da her yıl geleneksel olarak düzenlenen Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri’nin 9.su gerçekleştirilen törenle başladı. Etkinlik 22 Şubat’ta sona erecek.


HerYönüyleTrabzon-Ankara-8Trabzon Vakfı tarafından Ankara’da her yıl geleneksel olarak düzenlenen Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri’nin 9’su Atatürk Kültür Merkezi’nde büyük bir coşkuyla başladı.

Başkentteki Trabzonluların yoğun ilgi gösterdiği etkinliklerin açılış törenine TBMM eski Başkanı Köksal Toptan, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Devlet eski Bakanı ve Trabzon Milletvekili Faruk Nafiz Özak, Milli Savunma eski Bakanı ve Antalya Milletvekili Vecdi Gönül, Ankara Milletvekili Cevdet Erdöl, Trabzon milletvekilleri Safiye Seymenoğlu ve Koray Aydın, Çevre ve Şehircilik eski Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, Sağlık Bakanlığı eski Müsteşarı Prof. Dr. Nihat Tosun, AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu, AK Parti YSK Temsilcisi Şeref Malkoç, Basın İlan Kurumu eski Genel Müdürü Mehmet Atalay, Avrupa Trabzon Dernekler Federasyonu Başkanı Salih Altınışık, ilçe belediye başkanları, siyasetçiler, iş adamları, bürokratlar ve çok sayıda Trabzonlu vatandaş katıldı.

HerYönüyleTrabzon-Ankara-1Trabzon Valisi Abdil Celil Öz açılışta yaptığı konuşmasında Trabzon’da valilik yapmaktan gurur duyduğunu ifade ederek, “Trabzon geçmişte büyük medeniyetlere ev sahipliği yapmış kadim bir kenttir. Trabzon bugün bu medeniyetlerin değerlerini taşıyor ve şehrimizde yapılan ve yapılmakta olan yatırımlar Trabzon’un değerine değer katıyor. Trabzon insanının memleketine bağlılığını, sadakatini her zaman ve her yerde görüyoruz. Yarınlara daha umutla bakıyoruz. Sizlerin katkılarıyla el birliği ile, gönül birliği ile çalışıyoruz. Memleketimize bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da sahip çıkalım. Bu dört gün boyunca Trabzon’un bütün zenginliğini, kültürünü doya doya yaşamanız dileğiyle organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

HerYönüyleTrabzon-Ankara-2Ankara’daki Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri’nin açılışında katılımcılara seslenen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, herkesi Trabzon’a davet ederek, “Ankara’da olsun, Avrupa’da olsun, Türkiye’de olsun, dünyanın neresinde olursa olsun, Trabzonlu olsun ya da olmasın bu güzel kentin sevgisini yüreğinde taşıyan insanlara karşı biz Trabzon halkı olarak her zaman sevgimizi, saygımızı ve misafirperverliğimizi göstermek istiyoruz.

HerYönüyleTrabzon-Ankara-5Trabzon Vakfı Başkanı Bilgin Aygül ise, Ankara’da dokuzuncu kez gerçekleştirdikleri etkinliklerin 10. yıldönümünde Avrupa’da olacaklarını kaydederken, “İnşallah onuncu yılımızda Almanya’da olacağız. Köln’de bu etkinlikleri düzenleyeceğiz. Oradaki hemşehrilerimizin çocuklarına Trabzon’u her yönüyle tanıtmaya hakkı var. Ankara’daki etkinliklerimizin 9.’sunun startını verdik. Burada dört gün boyunca Trabzon’u doya doya yaşayacağız” diye konuştu.

HerYönüyleTrabzon-Ankara-4Her Yönüyle Trabzon etkinliklerinin açılış töreninde protokol konuşmalarının ardından folklor gösterileri düzenlendi. Katılımcıların nefeslerini tutarak izlediği folklor gösterilerinin ardından defile coşkusu yaşandı.

HerYönüyleTrabzon-Ankara-3Ankara’da bu yıl 9.’su düzenlenmekte olan Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri 22 Şubat akşamına kadar devam edecek.

HerYönüyleTrabzon-Ankara-7

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?