• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

BAŞKENT’TE RİZE TANITIM GÜNLERİ BAŞLADI

Ankara’da 19-22 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan Rize Tanıtım Günleri başladı. İlk gün devlet erkânının ağırlıklı olduğu açılış töreni düzenlendi.


Rize-AnkaraGünler2015--2Ankara’da düzenlenen Rize Tanıtım Günleri, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Sayın Fahri Kasırga ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Faruk Çelik’in katılımıyla başladı.

Rize’nin tarihi, kültürü, doğal güzellikleri, tarımı, ticareti ve folklorik yapısının tanıtılmasını amaçlayan etkinlik, başkent ve çevre illerde yaşayan Rizelileri buluşturdu.

Açılış törenine, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Vali Ersin Yazıcı, Zonguldak Milletvekili ve TBMM Eski Başkanı Köksal Toptan, Rize Milletvekilleri Hayati Yazıcı ve Nusret Bayraktar, İstanbul Milletvekili İsmail Safi, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, diğer ilgililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Rize-AnkaraGünler2015--3Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik açılış töreninde yapmış olduğu konuşmada, “Zor bir coğrafyadan başarı hikâyelerini yazan bir ildir Rize. Rize’den devlet adamları dünya lideri çıkardınız. Nasıl hizmetler aldığınızı değerli bakanım ve milletvekili arkadaşlarımız burada ifade ettiler. Bu hizmetler inşallah devam edecektir. Dernek başkanlarına ve yöneticilerine çok teşekkür ediyorum. Helal olsun size, bizi memleket havalarına götürdünüz, bizi tulumla buluşturdunuz. Rize’nin bütün güzelliklerini Ankara’ya taşıdınız. Memleketini özleyen bütün Rizelileri Rize günlerine davet ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından etkinliklere katkı sağlayanlara plaketler verildi ve kurdele kesilerek Rize Günleri başlatıldı.

Rize-AnkaraGünler2015--4Törenin ardından heyetle birlikte stantları gezen Bakan Çelik, Rize standına uğrayarak yöresel ikramlardan tattı. Burada vatandaşlarla bir araya gelen Bakan Çelik, Rize yöneticileriyle birlikte bir hatıra fotoğrafı çektirdi.

Rize Tanıtım Günleri 22 Mart Pazar akşamı sona erecek.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?