• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

BATUM’DAN ARTVİN’E ORTAK ÇALIŞMA TALEBİ

Batum Orman Genel Müdürlüğü yetkilileri Artvin Orman Bölge Müdürlüğünden Orman Amenajman Planları gibi bir çok konuda ortak çalışma yapılmasını talep etti.


ArtvinBatumOrman4Komşu ülke Gürcistan’ın Orman teşkilatı yetkilileri Artvin Orman Bölge Müdürlüğünü ziyaret ederek Orman Amenajman Planları ile Ağaçlandırma ve fidanlık konularında bilgi aldılar.

Gürcistan Milli Ormancılık Kurumu Başkan yardımcısı jemal Nakashidze, Batum Orman Genel Müdürü Temur Quridze, Genel Müdür Yardımcısı Jumber Abuladze, Tercuman Kako ile Amenajman Planları başta olmak üzere Ağaçlandırma ve Fidanlık faaliyetlerini yerinde görmek üzere Artvin Orman Bölge Müdürlüğünü ziyaret ettiler.

ArtvinBatumOrman2Artvin Bölge Müdürlüğünde yapılan toplantıda, Artvin Orman Bölge Müdürü M.Sedat Ecevit bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtti. Daha sonra Orman Planlama ve Amenajman Şube Müdürü Nedim Tuylu tarafından Orman Genel Müdürlüğünün teşkilat yapısı ve yapılan faaliyetlerle ilgili sunum yaptı.

Ardından Ardanuç Orman İşletme Müdürlüğü, Ardanuç Orman Fidanlık Müdürlüğüne gidildi. Orman Bölge Müdür Yardımcısı Muammer Tizi fidanlıkta yapılan çalışmalarla ilgili bilgi vererek, karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.
Batum’dan gelen heyet Ağaçlandırma ve fidanlık çalışmaları ile ilgili Orman Bölge Müdürlüğümüzle ortak çalışma yapılmasını talep ederek, gösterilen yakın ilgiye teşekkür ettiler.

ArtvinBatumOrman3

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?