• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

BAYRAMDA HAYDE YAYLALARA

Kurban Bayramının yaklaşmasıyla birlikte turizm bölgeleri yeniden hareketlenmeye başladı. Sonbaharın etkisiyle Karadeniz yaylaları yine gözde konumda.


buklabayramtur1


Patikaa.com / Haber Merkezi


Kurban bayramına sayılı günler kala turizm bölgelerinde yeniden hareketlilik başladı. Turizmin gözde yerlerinden olan Doğu Karadeniz yaylaları da bayramda yeni misafirlerini ağırlamaya hazırlanıyor.

Türkiye’nin önemli turizm seyahat acentelerinden olan ve Karadeniz’deki tur etkinlikleriyle de tanınan Bukla Tur, kurban bayramında Doğu Karadeniz yaylalarında özel bir tur etkinliği yapacak.

buklabayramtur2İşte Bukla Tur’un Açıklamaları;

buklabayramtur5“Bu turumuz tüm Doğu Karadeniz‘i özetleyen bir turdur. Biz boydan boya klasik Karadeniz turları yerine daha lokal olan ve Karadeniz’in özünü oluşturan Doğu Karadeniz’i mümkün olan en güzel şekliyle sunuyoruz.
Doğu Karadeniz’i görme ve tanıma fırsatı bulacağınız bu turda; Sumela Manastırı, Fırtına Vadisi, Ayder Yaylası, Pokut ve Sal Yaylaları, Kaçkar Dağı, Aşağı ve Yukarı Kavrun Yaylaları, Avusor Vadisi, Laz Yaylaları, Hacızeni, Peryatak, Dobaye, Taşlık Yaylaları, Büyük Deniz, Küçük Deniz ve Karadeniz Gölleri, Zil Kale, Palovit Şelalesi, Tar Deresi Vadisi, göreceğiniz yerlerden bazıları.

Bu isimlerin bir çoğunu duymadığınızın farkındayız, size bir şey ifade etmiyor olabilir. ”Neden Uzungöl yok?”, ”bilmem ne yaylasını duymuştum, oraya gitmeyecek miyiz?”,”gazetedeki turlar falanca yere de gidiyor, siz niye gitmiyorsunuz?” gibi sorular mutlaka aklınıza gelecektir. Bir bildiğimiz var elbet. Öyle hem yedi gün kalalım, hem her yeri görelim. Az zamanda çok yeri görme yarışına girmeyiz gazete firmaları gibi. Küçümsediğimizden değil, önemsediğimizden”

İşte Tur Günleri
1. Gün: (Trabzon-Rize) Trabzon – Sümela – Ayder
2. Gün: (Rize) Fırtına Vadisi – Pokut & Sal Yaylaları
3. Gün: (Rize) Kavrun Yaylası – Çengovit Gölleri – Karadeniz Gölü – Çeymakçur
4. Gün: (Rize) Tar Deresi – Kuntz Yaylası Yürüyüşü
5. Gün: (Rize) Huser Tepesi
6. Gün: (Rize) Avusor Yaylası – Laz Yaylaları – Büyük Göl
7. Gün: (Rize-Trabzon) Yukarı Vice – Mikron – Habak – Dönüş

buklabayramtur3

buklabayramtur4

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?