• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

15 Mart 2015

‘BİR ÖYLE BİR BÖYLE’ KARADENİZ TURNESİNE ÇIKIYOR

Merve Sevi, Barbaros Uzunoner ve Serkan Atar’ın rol aldığı ‘Bir Öyle Bir Böyle’ adlı iki perdelik komedi oyunu Nisan ayında; Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize’de sahnelenecek.


BirÖyleBirBöyle-KaradenizTurnesi-2


Patikaa.com / Haber Merkezi


Karadeniz bölgesin de tiyatro oyunları sahnelenmeye devam ediyor. Birçok tiyatro grubu da turnelerine Karadeniz bölgesini de muhakkak ekliyor.

Bu turnelerden biride Nisan ayında gerçekleşecek.

Merve Sevi, Barbaros Uzunoner ve Serkan Atar’ın rol aldığı ‘Bir Öyle Bir Böyle’ adlı iki perdelik oyun; Sivaslı yapımcı Şerafettin’in Şevval’e duyduğu aşkı anlatmak için sahnelettiği aşk ile başlayıp aşk ile biten komedidir. Oyunda rol alan Barbaros Uzunoner aynı zamanda oyunun yazıp ve yönetiyor.

Konusu ise şöyle; Şerafettin imkansız aşkını anlatmak için Barbaros Uzunöner’e bir oyun yazdırır. Başlarda yazar kendi istediği şeyleri yazmak istese de Şerafettin karşı çıkar ve “Boş konuları bırak aşk tutar aşk… “ der. Yazar çocukluk, ergenlik, gençlik, olgunluk ve yaşlılık dönemlerinde aşkı anlatan bir oyun yazar. Şerafettin oyun öncesinde sahneye bir dansöz çıkarmayı ister, yazarın büyük çabaları sonrasında bu gerçekleşmez. Şerafettin’in isteği ile oyunda Barbaros Uzunöner’e Merve Sevi eşlik eder.Oyunda yakışıklı bir anlatıcı olması gerektiğini düşünen Şerafettin bu görev için kendisini uygun görür ve oyunun anlatıcısı olur.

Oyun sırasında müdaheleleri ile oyunu durduran Şerafettin yazara son derece sert Merve Sevi’ye ise nezaket dolu davranır. Ama onun nezaketi bile zaman zaman kabalıklar barındırabilir.

Oyuncular Şerafettin’e kızsalar bile işlerine duydukları saygıdan ve işlerini kaybetme endişesinden dolayı onu alttan alırlar.

BirÖyleBirBöyle-KaradenizTurnesi-3‘Bir Öyle Bir Böyle’ adlı iki perdelik komedi oyunu Karadeniz turnesi programı ise şöyle;

13 Nisan Pazartesi 20.00
Ordu Kültür Merkezi

15 Nisan Çarşamba 20.00
Trabzon Devlet Tiyatrosu

16 Nisan Perşembe 20.00
Rize İsmail Kahraman K.M.

18 Nisan Cumartesi 20.00
Giresun K.M.

19 Nisan Pazar 20.00
Bulancak K.M.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?