• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

‘BİZİM HİKAYE’NİN VİZYON TARİHİ NETLEŞTİ

80 darbesinde haksız yere hapis yatan insanları sinemaya yansıtacak olan ve Rize-Trabzon Sinop ve İstanbul hattında çekilen ‘Bizim Hikaye’ adlı film 27 Mart’ta vizyona girecek.


BizimHikaye26Kasım-2


Patikaa.com / Haber Merkezi


Karadeniz’de çekilen bir film daha yakın zamanda beyaz perde de hayat bulacak. Rize-Trabzon Sinop ve İstanbul hattında çekilen ‘Bizim Hikâye’ adlı film 27 Mart 2015 Cuma günü Türkiye genelinde vizyona girecek.

Kültür-Sanat haberleriyle de dikkat çeken %100 Karadeniz sitesi Patikaa.com’da ‘Bizim Hikaye’ adlı film ile bilgileri okuyucularına paylaşmaya devam ediyor.

Bizim Hikaye; beyazperdede yer almasıyla birlikte, Türkiye’de büyük ses getirecek olan bir film…

70’li yıllardan günümüze uzanan bir yolculuğun şahitlik ettiği, bir ihtilalin birçok ihtimaller doğurduğu bir zaman içinde, ülkenin ve insanların kaderinin değiştiği bir dönem. Sevinçlerin, hüzünlerin, mutlulukların iç içe geçtiği bir yaşam. Ve her türlü zorluğun karşısında birbirine sıkıca kenetlenmiş bir aile. Kaos ortamında yeşeren umutların hikayesi “Bizim Hikaye”.

Etkileyici senaryosuyla, 2015 yılının en iddialı yapımlarından biri olan, “Bizim Hikâye” inancı ve düşüncesi uğruna haksızlığa uğramış, 80 darbesinde gururu, itibarı zedelenen, inancı ve düşüncesi uğruna haksız yere hüküm giyen İsmail bey’in ve ailesinin geçmişten bugüne uzanan hüzünlü hikayesi.

Bir yandan, haksızlığa uğrayıp, ailesini ve tüm sevdiklerini kaybeden, tutuklu yıllar içinde, çaresizlikle baş başa kalan bir adam. Ve bu adama karşı, derin bir aşkla bağlı, çocuklarıyla bir başına kalmış, güçlü ama yorgun bir kadın. Baba özlemi ve hasretiyle yanıp tutuşurken, iade-i itibarı dava edinmiş bir evladın yaşadıkları ve aşkın, sevginin en saf halini barındıran bir risale, bu filmde sarsıcı bir dille konu ediliyor.

BizimHikayeFilm2FİLM 80’LERİ YANSITACAK ÖZEL MEKÂNLARDA ÇEKİLDİ

Vizyona girmesine az bir zaman kalan “Bizim Hikaye” adlı sinema filminin montajında son çalışmalar yapılıyor. İlk önce çekimlerine Sinop, Trabzon ve Rize’de başlanan filmin, İstanbul’da ki sahnelerinin ilk çekimleri 3 bin yıllık bir tarihe sahip olan yarımadada yapıldı. Filmde yedi tepe İstanbul’un diğer tarihi mekânları da yer aldı.

Alaaddin Film’in yapımcılığını üstlendiği “Bizim Hikaye” adlı sinema filminin; hikayesi; Şükran Erdoğan, Hakan Kandal ve Fatih Hocaoğlu’na, senaryosu ise Seda Altaylı Turgutlu ve Yasin Uslu’ya ait.

Yönetmenliğini Yasin Uslu’nun üstlendiği film, en az senaryosu kadar güçlü oyuncu kadrosuyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Filmin kadrosunda Cansel Elçin, Haluk Piyes, Sera Tokdemir, Naz Elmas, Burcu Kıratlı, İbrahim Kendirci, Çiğdem Batur, Şebnem Dilligil ve Ahmet Mekin gibi ünlü isimler yer alıyor.

BizimHikayeFilm3FİLMİN MÜZİKLERİNİ MUSTAFA CECELİ HAZIRLADI

Bizim Hikâye filminin müziklerini ise Türkiye’nin en önemli müzisyenlerinden biri olarak kabul edilen Mustafa Ceceli hazırladı. Ceceli’nin hazırladığı müziklerle filme ayrı bir renk kattığı belirtiliyor.

İlgili haberlerimiz için tıklayın

“BİZİM HİKAYE” MERAKLA BEKLENİYOR

KARADENİZ’DEN İSTANBUL’A: ‘BİZİM HİKÂYE

ÇAMLIHEMŞİN’DE “BİZİM HİKAYE”

SİNOP-RİZE HATTINDA ‘BİZİM HİKAYE’

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?