• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

23 Aralık 2015

BOKSUN KALBİ ORDU’DA ATIYOR

Seyfi Tatar Büyük Erkekler Ferdi Türkiye Boks Şampiyonası Ordu’da başladı. 10 siklette 115 boksörün eldiven giydiği şampiyona, sporseverlerden yoğun ilgi görürken sporcuların altın madalya mücadeleleri de aynı heyecanla devam ediyor.


BOKSUN KALBİ ORDU'DA ATIYOR1Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Boks Federasyonu’nun ortaklaşa organize ettiği Seyfi Tatar Büyük Erkekler Ferdi Türkiye Boks Şampiyonası’na 40 ilden 115 sporcu katıldı. Ordu Atatürk Spor Salonu’nda başlayan şampiyonanın ilk gününde ringe çıkan boksörler, nefes nefese mücadele ettiler. Şampiyonanın açılış seremonisine katılan ve önemine dikkat çeken Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, bu organizasyona desteklerinden dolayı Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’a da teşekkür ederek; “Birincisini Erzurum’da yaptığımız Cumhurbaşkanlığı kupasının ikincisini de Ordu’da yapmayı ilan ediyorum. 2016 yılı Türk sporu için çok önemli bir yıl. Bu şampiyona, Rio Olimpiyatları için sporcuların belirleneceği en büyük Türkiye şampiyonası. Sporcularımız önce kendi illerinde birinci oldular, gruplarında ilk dörde girdiler. Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazandılar” dedi.

BOKSUN-KALBİ-ORDU'DA-ATIYOR-2Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz böylesine önemli bir şampiyonanın Ordu’da yapılmasının çok önemli olduğunu belirtirken, Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak her türlü sportif faaliyete destek vereceklerini ve geride kalan yaklaşık 2 yıllık süreç içerisinde önemli projelere imza attıklarını söyledi. Turnuva boyunca Ordu’da misafir olacak boks camiasına ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarına vurgu yapan Başkan Yılmaz, tüm sporculara da başarılar diledi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?