• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

07 Aralık 2017

BORÇLARINI ÖDEYEMEYEN KAÇKAR TV KAPATILDI!

1990’lı yıllardan beri karasal yayın yapan, son on yıldır uydu üzerinden yayın yapan Kaçkar TV, Türksat’a olan birikmiş borçlarını ödeyemediği için kapandı.


Bir Karadeniz televizyonu daha kapandı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kaçkar TV sahiplerinden Osman Delihasan “Rize gibi reklam geliri oldukça az olan küçücük bir ilden yayın yapan bir kuruluş olarak bu maliyetlere dayanabilmemiz ve yayınlarımızı sürdürebilmemiz mümkün değil” dedi.

Her ay Türksat’a 100 bin tl kapasite ücreti ödeyen bir yerel kuruluşun bu maliyetleri hangi gelirle ödeyeceğini soran Delihasan; “Ayladır Türksat’a olan borçlarımızı ödemekte güçlük çekiyoruz, binbir emekle maliyetimizin yarısı kadar geliri bile elde edemiyoruz. Türksat’a olan borçlarımız arttı, üstüne üstlük RTÜK de idari para cezalarıyla adeta yayınlarımızı sonlandırmamızı istiyor.

Rize ziyareti esnasında bu sorunlarımızı sayın cumhurbaşkanımıza ilettik, komisyon kurulması talimatı verdi. Şu ana kadar bir gelişme olmadı. Bu arada da Türksat borçlarımızı ödeyemediğimiz nedeniyle kasım sonu itibarıyla yayınlarımızı kapattı. Hacizlerle boğuştuğumuz gibi, çalışanların maaşlarını dahi ödeyemeyecek durumdayız.” diyerek yaşadıkları sorunları dile getirdi.

Delihasan, “27 yıldır ilimize, bölgeye hizmet eden, katkıda bulunan kuruluşumuza yerel kurumlardan hiçbir destek yok. Kuruluşumuzu yayın amaçlı kullanıyorlar ama destekten uzaklar. Oysa birçok ilde bize benzer kuruşlar belediye, özel idare ve devlet kuruluşlarının desteğiyle ayakta duruyorlar. Başka türlü ayakta durmak imkansız” açıklamasında bulundu.

Yetkililerden yardım beklediklerini ifade eden Delihasan, yaşanan sorunların aşılması için siyasi parti yetkililerinin konuya el atmasını istedi..

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?