• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

06 Eylül 2015

BOZTEPE TELEFERİKLE GÜZEL

Ordu’yu ziyarete gelenlerin vazgeçemediği Ordu-Boztepe Teleferik Hattında 1 Ocak-31 Ağustos 2015 tarihleri arasında 570 bin kişiyi taşındı.


BOZTEPE-TELEFERİKLE-GÜZEL-1Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki olan ORBEL A.Ş. tarafından işletilen Ordu-Boztepe Teleferik Hattı 1 Ocak-31 Ağustos 2015 tarihleri arasında 570 bin kişiyi taşıdı. Ordu’yu ziyarete gelenlerin vazgeçemediği teleferik yolculuğu, gurbetçilerin de olmazsa olmazı haline geldi.

Avrupa’daki emsalleri içerisinde taşıdığı yolcu sayısı ile dikkat çeken teleferik hattı, 2015 yılı içerisinde eylül ayına kadar 570 bin kişiyi taşıyarak yine bir rekora imza attı. Özellikle gurbetçilerin yoğun ilgi gösterdiği teleferik; konaklama ve günübirlik gezi amaçlı Ordu’ya gelenlerin de vazgeçilmezi oldu. Teleferik hattının uluslararası karayolu üzerinde yer almasından dolayı bu güzergahı kullanan birçok yolcunun da aracını otoparka çekerek teleferiğe binmesi de dikkatlerden kaçmadı.

BOZTEPE-TELEFERİKLE-GÜZEL-2ORBEL yetkilileri; teleferiğin günlük, haftalık, aylık ve sezonluk bakımlarının düzenli bir şekilde yapıldığını ve kullanıcılar açısından can güvenliğinin son teknolojik sistemle sağlandığını açıkladılar. Teleferik hattı, herhangi bir elektrik kesintisinde ise bağlı bulunduğu jeneratörle kontrol altına alınıyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?