• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

BU DA HORON OYNAYAN YUNUS

Muğla’nın Bodrum ilçesindendeki yunus parkında yaşayan bir yunus, Karadeniz müziği çaldığı zaman horon ritmiyle müziğe eşlik ediyor.


HoronOynayanYunusKaradeniz müziğinin ritmik sesi hayvanları bile oynatıyor. Bunun en güzel örneklerinden biride Muğla’nın Bodrum ilçesindeki yunus parkında yaşayan yunus’un görüntüleriyle kanıtlandı.

Karadenizli sanatçı Gökhan Uzunali yunusun Karadeniz müziğine olan ilgisi görünce oldukça şaşırdı. Sanatçının ‘Zor Sevda’ adlı türküsündeki müziğinde adeta horon oynarcasına yaptığı harekeler sosyal medyada tıklanma rekorları kırıyor.

Geçtiğimiz aylarda Karadeniz’e Mektup isimli albümünü çıkaran Gökhan Uzunali, ilk klibini ’Zor Sevda’ türküsüne çekmişti. Sanatçı, ikinci klibini Bodrum Yunus Parkı’nda çekmeye ve klibinde sevimli yunusu oynatmaya çoktan karar verdi bile.

Sanatçı Uzunali, yunusların dünyanın en akıllı hayvanları olduğunu belirterek, “Bu parkın sahibi babası gibi aslen Rize’nin Pazar ilçesinden. Ben de onun anası gibiyim. Beni de çok sever. Ona yemek veririm, hamsi veririm. Hamsiyi çok sever. Ona sen Karadenizli misin diyorum. O da bana kanıtlarcasına ’he’ diyerek kafasını sallıyor dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?