• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

20 Temmuz 2015

BU DA LAZ RALLİSİ

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Dikkaya köyünde bu yıl 5.si düzenlenen Laz Rallisi yine renkli görüntülere sahne oldu.


LazRallisi-2015-1Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Dikkaya köyünde ‘Laz Rallisi’ artık bir gelenek oldu. Her yıl kendi yaptıkları tahta arabalarla nefes kesen yarışlara imza atan Rizeliler, bu kez bayramda piste çıktılar.

Bu yıl 5. kez düzenlenen Laz Rallisi’ni izlemek için yüzlerce insan köy meydanını doldurdu. Tekerlekli tahta arabalarla düzenlenen yarışlar, heyecanlı anlara sahne oldu.

LazRallisi-2015-3Yarışlar, büyüklerde 3’er kişiden oluşan 5 grup, gençlerde ise 4’er kişiden oluşan 9 grup şeklinde gerçekleştirildi. Yarışlarda, büyükler bin 200 metre, gençler ise 700 metrelik parkurda yarıştı.Tahta araba yarışlarında yaşanan kazalar nedeniyle güvenlik önlemleri de alındı. Bu çerçevede yarış pistinin uçurum bölümlerine saman balyaları konuldu.

Yarışlar sonucunda büyükler kategorisinde Erkan Kurkut, gençlerde ise Ali Osman Kurkut birinciliği elde etti.

LazRallisi-2015-2Öte yandan bu yıl ilk kez yarış ağası seçimi yapıldı. Dikkaya Köyü İlköğretim Okulu’nun bahçe düzenlemesini yapacak sponsorun bulunması için yarış ağası seçimi gerçekleştirildi. 20 bin liralık bahçe düzenleme giderini üstlenen Av. Mustafa Karaman, ‘yarış ağası’ seçilerek bir ağacın üzerinde kurulan çardaktan yarışları izlemeye hak kazandı.

LazRallisi-2015-4

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?