• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

22 Eylül 2014

BU GÖRÜNTÜLER ARTIK OLMAYACAK

Ordu Büyükşehir Belediyesine bağlı Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri altyapı, hafriyat ve hayvan atıklarına izin vermeyecek.


orduatıklar4Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığına bağlı Atık Yönetimi ve Kontrol Şube Müdürlüğü ile Çevre Koruma ve Ruhsat Şube Müdürlüğü ekiplerinin ortaklaşa yürüttüğü atık yönetimi konusunda ki çalışmalar aralıksız sürdürülüyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesine bağlı Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri, 28 Ağustos’ta tüm ilçe belediyelerine yönelik gerçekleştirdiği “Atık Yönetimi” konusundaki seminerin ardından tüm ilçeleri gezerek, yerinde denetim yapıyor.

orduatıklar2Sorunlar Hızla Çözülüyor

Yapılan denetimler sonucunda; altyapı sorunları, hafriyat atıkları ve hayvan barınaklarında tespitler yapılıyor. Ekiplerce tespit edilen sorunlar Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından değerlendirilerek çözüme kavuşturuluyor.
Bu kapsamda Gülyalı, İkizce, Ulubey, Çamaş, Aybastı ve Gölköy ilçelerine çevre sorunları ile ilgili ziyaretlerde bulunan ekipler, değerlendirmede bulunuyor.

orduatıklar1Seminerler Devam Ediyor

Bu çalışmalar sürdürülürken, çevre temizliği ve atık yönetimi konulu eğitim ve bilgilendirme seminerlerine, ilçelerde karşılıklı görüş alışverişinde bulunularak devam ediliyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?