• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

BU KEZ ARTVİN’Lİ ORMANCILAR BATUM’DA

Artvin Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri Geçtiğimiz ay Artvin’e gelen Gürcü orman yetkililerine iadeyi ziyarette bulundular.


ArtvinliOrmancılarBatumda1Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Gürcistan Çevre Koruma ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı, arasında 4 Aralık 2009 tarihinde imzalanan işbirliği anlaşması gereği, iki Ülke arasında ormancılık konularında karşılıklı bilgi alışverişinde bulunmak amacıyla, Acara Özerk Cumhuriyeti Çevre Orman ve Doğal Kaynaklar Genel Müdürlüğü’nün sözlü daveti üzerine, Artvin Orman Bölge Müdürü M. Sedat Ecevit, Bölge Müdür Yardımcısı Ali Osman Öztürk, Makine İkmal Şube Müdürü Kemal Çetiner ve Biyolog Yaşar Aksu’dan oluşan ekip, Acara Cumhuriyetine gitti.

ArtvinliOrmancılarBatumda4Artvin Orman Bölge Müdürlüğü yetkililerini Batum’da, Batum Orman, Çevre ve Doğal Kaynaklar Genel Müdür Vaxtang Culadze, Genel Müdür yardımcısı Jemal Nakashidze, Orman Ajansı Müdürü Temur Quridze, Orman Ajansi Müdür yardımcısı: Jumber Abuladze ve Tercüman Akaki Beridze tarafından karşılandı.

Acara Özerk Cumhuriyeti’nde yapılan toplantıda iki ülke arasındaki ortak sorunlar ve çözüm önerileri üzerinde görüş alış verişinde bulunuldu, Genel Müdür Vaxtang Culadze, bu güne kadar Türkiye’nin Acaristan Cumhuriyetine yapmış olduğu yardımlardan dolayı çok teşekkür ederek, bundan sonraki ormancılık konularında desteklerimizi beklediklerini ifade ettiler.

Artvin Orman Bölge Müdürü M.Sedat Ecevit’de; komşumuz ve dostumuz Gürcistan Cumhuriyeti ile sınırlarımızın ve ormanlarımızın bitişik olması nedeniyle sorunlarımızın da ortak olduğunu ve dolayısıyla her türlü zararlılara karşı birlikte mücadele etmemiz gerektiğini dile getirerek, komşumuz Gürcistan Orman teşkilatına her türlü yardımı yapmaya devam edeceklerini ifade ederek gösterdikleri yakın ilgiye teşekkür etti.

ArtvinliOrmancılarBatumda3

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?