• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

26 Ağustos 2014

BU TİYATRO HALKIN TİYATROSU

Ordu Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet vermeye devam eden Karadeniz Tiyatrosu yeni sezon hazırlıklarını aralıksız sürdürüyor.


ORDUTİYATRO1

Geride kalan 50 yılık süre içerisinde başarıdan başarıya koşan ve sahnelerini hiç kapatmadan seyircisi ile buluşmayı sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu yeni sezon içinde iddialı çalışmalara imza atmayı planlıyor.

Halkla Bütünleşecek Oyunlar Tercih Edilecek

Tiyatronun Genel Sanat Yönetmeni Erhan Özçelik yaptığı açıklamada, “Ben tiyatro işine birazda halkla kucaklaşmak olarak bakıyorum” dedi.
Özçelik yaptığı açıklamada amaçlarının her yaş gurubuna yönelik oyunları tercih edeceklerini belirterek, “İşimiz tiyatro olduğu için birinci önceliğimiz halkla bütünleşecek oyunlar tercih edeceğiz. Halkın ne kadarı ile buluşursak kendimizi o kadar başarılı sayacağız. Ben birazda bu tiyatro işine halkla kucaklaşmak olarak bakıyorum. Ne kadar kucaklaşırsak o kadar iyi olur. Bu yapılanma içerisinde çocuk oyunlarına önem vereceğiz. Hem okul öncesi hem okul sonrası olsun ağırlığımız bu yönde olacak” şeklinde konuştu.

ORDUTİYATRO2Yeni Sezon Oyunları Belirlendi

Yeni sezon oyunlarını belirlediklerini belirten Genel Sanat Yönetmeni Erhan Özçelik, “İlk etap da Orhan Asena’nın ‘Hürrem Sultan’ını ve Şirin İnce’nin ‘Bir Lunapark’ adlı oyununu sahneleyeceğiz. İlk sezonu bunlarla açıp devamında Necip Fazıl Kısakürek’in ‘Bir Adam Yaratmak’ adlı oyununu sanatseverlerle buluşturacağız. Sonrasında ise yine bir çocuk oyunu daha yapacağız. Bu şekilde oyunlarımız devam edecek ve sürekli üreteceğiz” açıklamasını yaptı.

Tiyatro, İnsanla Direk Buluşan Bir Sanat

Konuşmasının devamında Orduluların Tiyatroya bakışından da söz eden Özçelik, Ordu’nun tiyatro seyretme konusunda çok şanslı bir şehir olduğunu söyledi. Ordu ilinin son dönemde hızlı bir büyüme gösterdiğinin altını çizen Erhan Özçelik, “Ordu çok büyüdü ve hızlı büyüdü. Sanatla buluşma noktasında eksik kaldı. Hedefimiz bu yelpazeyi genişletmek. Ben inanıyorum ki; Ordu bir kültür ve sanat şehridir. Salonların neredeyse yer bulunamayacak seviyeye ulaşacağını düşünüyorum. Bu konuda olduğu gibi her konuda şehri yönetenlerle birlikte hareket etmek bizi hedefimize daha hızlı götürür. Ben Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Enver Yılmaz’ a verdiği destekten dolayı çok teşekkür ediyorum. Tiyatro çok önemli bir aktivite. Ne kadar fazla salonlara gelirsek o kadar mutlu oluruz. Çünkü Tiyatro insanla direk buluşan bir sanat. Ordululardan da bizi yalnız bırakmamalarını, oyunlarımızı takip etmelerini ve eleştirmelerini bekliyoruz. Biz onları mutlu etmek için buradayız. Onlar da mutlu olmak için gelsinler. Çünkü bu tiyatro halkın tiyatrosu” dedi.

ORDUTİYATRO3

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?