• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

BURSA’DA KARADENİZ FIRTINASI ESTİ

Bursa merkezdeki Nilüfer Belediyesi tarafından bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Karadenizliler Gecesi coşku dolu görüntülere sahne oldu.


BURSA’DA-KARADENİZ-FIRTINASI-ESTİ-2Konak Kapalı Pazar Alanı renkli bir geceye sahne oldu. Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği Karadenizliler Gecesi yoğun katılımlı gerçekleşti. Konak Pazar Alanı’nı dolduran Karadenizliler horon teperek gönüllerince eğlendi. Gecede birçok yöresel sanatçı sahne alarak katılanları coşturdu.

BURSA’DA-KARADENİZ-FIRTINASI-ESTİ-4Geceye Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve çok sayıda davetli katıldı. Geleneksel hale gelen Karadenizliler Gecesi’nin her yıl düzenlemeye devam edeceklerini belirten Başkan Bozbey, “Birliğin, beraberliğin, bir arada gülmenin, eğlenmenin, yeri geldiğinde de birlikte ağlamanın var olduğunu, içimizde olduğunu gösteriyorsunuz. Karadenizliler ülke savunmasında hep ön tarafta saf tutmuşlardır, vatanına, milletine, bayrağına bağlı kahraman insanlardır. Sizlerle kentimiz daha da güçleniyor. Nilüfer Belediyesi olarak, bu dayanışma ruhunu desteklemeye, kimseyi ötekileştirmeden, tüm kültürlere kucak açmaya devam edeceğiz. Bugün Nilüfer, 360 bine dayanan nüfusuyla, Türkiye’nin tüm renklerini, Anadolu’nun tüm güzelliklerini bağrında taşıyor. Kentimizde yaşattığınız Karadeniz kültürü de bizim için büyük zenginlik” şeklinde konuştu.

BURSA’DA-KARADENİZ-FIRTINASI-ESTİ-3Karadeniz türküleriyle renkli bir gece geçiren katılımcılar horon çekerek gecenin tadını çıkardı. Konuşmasının ardından Başkan Bozbey sahne alan sanatçıları çiçek vererek kutladı.

BURSA’DA-KARADENİZ-FIRTINASI-ESTİ-1

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?