• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

06 Ekim 2014

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TRABZON’U ARNAVUTLUK’TA TANITTI

Arnavutluk’un İşkodra kentinde düzenlenen Türkiye Tanıtım Günlerinde Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Trabzon’u tanıttı.


arnavutluk-trabzon-tnt4Arnavutluk’un İşkodra kentinde düzenlenen Türkiye Tanıtım Günleri’ne Trabzon Büyükşehir Belediyesi damga vurdu. Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği Trabzon stadında yöresel el işleri, yöresel tatlar, kültürel ve sanatsal öneme haiz hediyelik eşyalar, Belediye faaliyetlerini ve Trabzon’u tanıtıcı kitap, dergi, CD, broşür gibi materyaller, standı ziyaret eden misafirlere hediye edilerek Trabzon ve Büyükşehir Beleidyesi çok yönlü olarak tanıtıldı.

arnavutluk-trabzon-tnt3İşkodra Yunus Emre Türk Kültür Merkezi tarafından organize edilen etkinliklere Trabzon Büyükşehir Belediyesinin yanı sıra Bursa ve Sakarya Büyükşehir belediyeleri ve Bayrampaşa Belediyesi iştirak etti. Etkinlikler kapsamında Arnavutluk’a giden heyetler, İşkodra ve Tiran’da Dışişleri Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren TİKA ve Yunus Emre Enstitüsü yetkilileriyle toplantılar yaparak, Türk Kültürünün Arnavutluk’ta ve Balkanlar’da daha fazla geliştirilmesi için önümüzdeki yıllarda yapılması planlanan faaliyetleri masaya yatırdılar.

arnavutluk-trabzon-tnt2Arnavutluk’ta gerçekleştirilen tanıtım faaliyetlerini değerlendiren Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Sosyal ve kültürel faaliyetlere büyük önem veren bir belediye olarak, şehrimizin yurt dışında tanıtılması noktasında atmamız gereken adımları eksiksiz olarak atıyoruz. Ülkemizle önemli sosyal bağları bulunan Arnavutluk’ta düzenlenen Türkiye Tanıtım Günleri’ndeki standımızın Arnavut halkının yoğun ilgisine mazhar olmuştur. Arnavut halkı, bizlere selam ve sevgilerini göndermiştir. Sosyal ve kültürel faaliyetlerimiz artarak devam edecektir” diye konuştu

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?