• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

‘ÇAMBAŞI KAR FESTİVALİ’NDE RENKLİ GÖRÜNTÜLER

Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Kabadüz Belediyesi’nin işbirliğiyle 10’uncusu gerçekleştirilen “Çambaşı Kar Festivali” renkli görüntülere sahne oldu.


10.ÇambaşıKışŞenliği--3-Kabadüz ilçesin bağlı 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası’nda bu yıl 10’uncusu düzenlenen “Kar Festivali” büyük ilgi gördü. Ordu Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde düzenlenen etkinliklere, soğuk havaya ve şiddetli rüzgara rağmen il içinden ve il dışından çok sayıda vatandaş katıldı.

10.ÇambaşıKışŞenliği--1Halk oyunları gösterileriyle başlayan şenlik kapsamında, ilk olarak kızak yarışları yapıldı. Daha sonra kar üstünde güreşlerin yapıldığı şenlikte, hedikle yürüme ve off-road yarışları gerçekleştirildi.

10.ÇambaşıKışŞenliği--6Vatandaşlara yöresel ürünlerin de ikram edildiği şenlik, sanatçı Gaye Aksu’nun konseriyle sona erdi.

10.ÇambaşıKışŞenliği--5Şenliğe katılan Vali İrfan Balkanlıoğlu, etkinliğin renkli görüntülerle başladığını belirterek, “Burada amaç bölgemizin kış turizmini tüm Türkiye’ye tanıtmak. Festival kapsamında birbirinden güzel etkinlikler yapıldı. Şenliğe katılanlar güzel bir hafta sonu geçirdiler ve eğlendiler. Şenlik için emek veren herkesi kutlarım” dedi.

10.ÇambaşıKışŞenliği--4Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ise belediye olarak hem yaz hem kış şenliklerine destek verdiklerini, katkı sağladıklarını söyleyerek, şenliğe katılan herkese teşekkür etti.

10.ÇambaşıKışŞenliği--2Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya ise her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdikleri şenlik ile amaçlarının yöreyi Türkiye’ye tanıtmak olduğunu belirterek, “Oldukça renkli görüntülerle başlayan şenliğimiz çok güzel oldu. Vatandaşlarımız gönüllerince eğlendi” ifadesini kullandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?