• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

ÇAMBAŞI ORDU’NUN TURİZM CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “Yapımı süren yatırımlar tamamlandığında Çambaşı Ordu’nun turizm cazibe merkezi olacak.


orduçambaşı2Ordunun Çambaşı Yaylası turizm açısından önemli yerlere geliyor. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “Yapımı süren yatırımlar tamamlandığında Çambaşı Ordu’nun turizm cazibe merkezi olacak. Ordu’yu nakış nakış işleyip, parmakla gösterilen bir büyükşehir modelini hayata geçireceğiz” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu Büyükşehir Belediyesi, Kabadüz Kaymakamlığı ve Kabadüz Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilen 14. Çambaşı Yayla Şenliği’ne katıldı. Başkan Yılmaz şenlik öncesi Çambaşı’nın içerisinde yer alan esnafları ziyaret ederken vatandaşlarla da bir süre sohbet etti.

orduçambaşı1Altınordu-Çambaşı 45 Dakika Mesafeye Düşecek

Vatandaşların sevgi gösterileri eşliğinde şenlikte bir konuşma yapan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Çambaşı’nın Ordu’nun en önemli turizm cazibe merkezlerinden birisi olduğunu belirtti. Çambaşı’nın yapılmakta olan yatırımlarla daha da gelişeceğini dile getiren Başkan Yılmaz, “37 kilometrelik Kabadüz-Çambaşı arasındaki yolda yapım çalışmaları devam ediyor. Bu yolun tamamlanmasıyla birlikte Çambaşı yayla trafiği rahatlayacak. Bu yolla birlikte Kabadüz Altınordu arasındaki 17 kilometrelik mesafede yapılacak yol yapım çalışmalarının ardından Çambaşı Altınordu arası otoyol standartlarında bir yola kavuşacak ve ulaşım süresi sadece 45 dakikaya inecek. Ayrıca Büyükşehir Belediyemiz bünyesinde yapımı devam eden Çambaşı Kayak Tesisi tamamlandığında Türkiye’nin denize en yakın kayak tesisi olacak. Karadeniz bölgesinde bir ilk olacak kayak tesisimiz, Çambaşı’na akın akın turist çekecek. Yapımı devam eden oteller ve tüm bu saydığımız yatırımların tamamlanmasıyla birlikte Çambaşı Ordu’nun parlayan yıldızı olacak” diye konuştu.

orduçambaşı3

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?