• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

ÇAMBAŞI’NA SERENDER TATİL KÖYÜ PROJESİ

OBB, 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası’na tatil köyü kurulması için çalışma başlattı. Projede, 50 serender tatil evi, 2 adet çok amaçlı konferans salonu ve bir adet 1. sınıf restaurant yer alacak.


Ordu-ÇambaşıTatilKöyüProjesi-1Ordu Büyükşehir Belediyesi, 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası’na tatil köyü kurulması için çalışma başlattı. DOKA’nın da desteğiyle, Çambaşı Merkez’de uygulanacak projede, 50 serender tatil evi, 2 adet çok amaçlı konferans salonu ve bir adet 1. sınıf restaurant yer alacak. Ayrıca proje tamamlandığında spor kulüplerine ve eğitim amaçlı çalıştaylara da ev sahipliği yapabilecek.

Ordu-ÇambaşıTatilKöyüProjesi-3ORDU’NUN TURİZMİNE DEĞER KATACAK

Çambaşı Yaylası’na yapılacak Serender Tatil Köyü Projesi ile ilgili Ordu Büyükşehir Belediyesi Encümen Salonu’nda proje uzmanlarından bilgi alan Başkan Yılmaz, projenin Ordu turizmine büyük katkı sağlayacağını söyledi. Başkan Yılmaz, “Projenin mimari, statik, teknik altyapı projeleri Ordu Büyükşehir Belediyesi’nce hazırlanacak. Ordu Valiliğimiz projenin yazılımını gerçekleştirecek. Ordu ilimiz coğrafi ve stratejik konumu nedeniyle uluslararası turizm pazarlarına açılımı kolay olan ve sahip olduğu doğal, tarihi ve kültürel değerler açısından oldukça zengin olan bir bölge. Biyolojik çeşitlilik ve doğal kaynaklar açısından oldukça zengin olan bölge, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın hazırlamış olduğu Türkiye Turizm 2023 Stratejisi’nde yayla koridoru olarak gösterilmiştir. Samsun’dan Hopa’ya kadar olan alanda yayla turizminin geliştirilmesi ve alternatif turizm türleri ile birleştirilerek turistler için daha cazip hale getirilmesi öneriliyor” diye konuştu.

Ordu-ÇambaşıTatilKöyüProjesi-4SPOR KULÜPLERİNE EV SAHİPLİĞİ YAPABİLECEK

“Çambaşı Serender Tatil Köyü Projesi, ilimizin bacasız ağır sanayisinin gelişmesine yönelik en isabetli yatırım olacaktır” diyen Başkan Yılmaz, ” Sağlık turizminin gelişmesinde önemli bir yere sahip olacak ve bu pastadan ilimiz de pay alacak. Büyük spor kulüplerinin, bölgede konaklama imkanı olacak ve yeni tesis alanların yapılmasına öncülük edecektir. Turizmin çeşitlendirilmesi ve sezonun tüm yıla yayılması ile bölgesel istihdamın artması sağlanacak. Ülke genelinde düzenlenecek eğitim, çalıştay ve konferans ile kamp çalışmalarına ev sahipliği yapacak” diyerek sözlerini tamamladı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?