• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

ÇAMLIHEMŞİN KENT MERKEZİ YENİLENECEK

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından desteklenen ve Çamlıhemşin Belediyesi tarafından yürütülecek olan ‘Çamlıhemşin Kent Merkezi Yenileniyor Projesi’nin sözleşmesi imzalandı.


ÇAMLIHEMŞİN-KENT-MERKEZİ-YENİLENİYOR-2Çamlıhemşin kent merkezi yenilenecek ilçenin çehresi değişecek Tarihi, Kültürel ve Doğal Değerlerinin Korunması ve Geliştirilmesi Mali Destek Programı Kapsamında desteklenecek olan projenin sözleşmesi Çamlıhemşin Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu ile DOKA Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım tarafından imzalandı.

Çamlıhemşin Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu yaptığı açılamada, “Çok özel Çamlıhemşin’in çok özel bir projesine verdikleri destekten dolayı Çetin Bey’e teşekkür ediyorum. Fırtına Vadisi gerçekten çok özel ve farklı güzellikleri olan bir doğa harikası. Bölgemizin önemli turizm destinasyonlarından biri olarak 1950’li yıllarda yapılan binaları acil olarak günümüz şartlarına uyumlu hale getirmemiz gerekiyordu. DOKA tarından desteklenecek proje ile Çamlıhemşin önemli bir kazanım elde edecek. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

ÇAMLIHEMŞİN-KENT-MERKEZİ-YENİLENİYOR-3DOKA Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım’da yaptığı açıklamada, “Fırtına Vadisi, Dünya’da görülmesi gereken muhteşem ve çok önemli bir destinasyon. Başkanımız, göreve geldikten sonra özgün ve yöresel mimarinin bölgemize yansıtılması konusunda önemli bir proje ortaya koydu. Bu projeye destek vermekten son derece memnunuz. Yapılacak çalışmayla ilçede ki binalar yöreye özgü mimariyle revize edilecek. Projenin bittiğinde bölge turizmi için çok olumlu faydalar sağlayacağına inanıyorum” dedi.

Yapılacak olan proje ile birlikte hem Çamlıhemşin kent merkezi görselinin güzelleştirilmesi hemde turizme katkı yapması hedefleniyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?