• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

ÇAMLIHEMŞİN, MEKSİKA DEVLET BAŞKANINI BEKLİYOR

Meksika Devlet Başkanı Enrique Pena Nieto’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sorduğu Şenyuva Köprüsü’nün bulunduğu Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde heyecanlı bir bekleyiş başladı.


Meksika-ŞenyuvaKöprüsü-1Aslında her şey Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Meksika ziyaretinde Meksika Devlet Başkanı Enrique Pena Nieto tarafından kendi onuruna verilen yemek sırasında Nieto’nun kendisine Rize’nin Çamlıhemşin ilçesi Şenyuva köyünde bulunan tarihi kemer köprüyü sorması ile başladı. Bu soru sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’da , “Umarım bir gün o köprüden birlikte geçeriz. Barış için, insanlık için, dostluk için” diyerek Nieto’yu memleketi Rize’ye davet etti.

Başkan Nieto’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Şenyuva köyünde bulunan tarihi kemer köprüyü sorması hem Meksika hemde Türk basında geniş yer almıştı.

Meksika-ŞenyuvaKöprüsü-2Bu davet sonrası ileriki tarihlerde Meksika Devlet Başkanı Enrique Pena Nieto’nun Türkiye ziyareti sonrası Rize’nin Çamlıhemşin ilçesi Şenyuva köyünüde ziyaret etmesi bekleniyor.

Bu gelişmeler sonrası gerek Çamlıhemşinliler gerekse Şenyuva köylüleri, Meksika Devlet Başkanı Nieto’yu ağırlamaktan duyacakları memnuniyeti ve heyecanı şimdiden yaşamaya başladılar bile.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?