• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

TURİSTLER DANIŞMAK İÇİN YER ARAMAYACAK

DOKA ile desteklenen Çamlıhemşin Kaymakamlığı tarafından yürütülecek olan ‘Çamlıhemşin Turizm Danışma Merkezi Projesi’nin sözleşmesi imzalandı.


çamlıhemşinturizmburo3Çamlıhemşin bir turizm merkezinde olması gerek önemli eksiğini tamamlıyor. Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında desteklenen Çamlıhemşin Kaymakamlığı tarafından yürütülecek olan ‘Çamlıhemşin Turizm Danışma Merkezi Projesi’nin sözleşmesi imzalandı.

DOKA Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım ile Çamlıhemşin Kaymakamı Aziz Gölbaşı tarafından sözleşmesi imzalanan proje ile; ilçeye gelen yerli ve yabancı turistlere rehber olabilecek bir danışma merkezi oluşturulacak ve yöre kültürüne ait eserler turistlerin beğenisine sunularak yöre kültürünün tanıtılması sağlanacak.

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde turizm alanında çok güzel gelişmeler yaşadığını belirten DOKA Genel Sekreteri Kaldırım, “Bölgemize gelen turist sayısı her yıl hızlı bir şekilde artıyor. Proje, gelen turistin hem bilgilendirilmesi, hem yönlendirilmesi, hem bölgeyi daha etkin bir şekilde gezebilmesi hem de memnuniyetlerinde etkili olacaktır” diye konuştu.

çamlıhemşinturizmburo2Bölge tanıtımında sosyal medyanın ve dijital ortamın öneminde de değinen Kaldırım, konuşmasına şöyle devam etti: “Dijital ortamda yapılan tanıtımlar günümüzde çok önemli hale geldi. Bu uygulamaların bölgemizde kullanılmasına gerçekten ihtiyaç var. Çamlıhemşin Kaymakamlığımız doğru bir tespitle bu çalışmayı hazırladı. Böyle önemli destinasyonlarda bu altyapıların kurularak bölgede turizmin istenilen noktaya gelmesini sağlamak gerekiyor. Bu çalışma yerli ve yabancı turistlere hitap edecek bir proje olarak, çok önemli bir eksikliği giderecektir.”

Çamlıhemşin’i her yıl yaklaşık 1 milyona yakın turistin ziyaret ettiğini ifade eden Çamlıhemşin Kaymakamı Aziz Gölbaşı ise, “Doğa harikası ilçemizi ziyaret eden turistlerin ihtiyacına binaen bir turizm danışma merkezine ihtiyaç olduğunu tespit ettik. Projemizi DOKA’ya sunduk ve kabul gördü. İnşallah yöre turizmine, bölgemiz turizmine katkısı olur” şeklinde konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?