• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

ÇAMLIHEMŞİN’E 9.5 MİLYON EURO’LUK TURİZM PROJESİ

Milli Parklar Bölge Müdürlüğü tarafından 9.5 milyon Euro’luk sürdürülebilir Turizm Altyapısının Güçlendirilmesi Projesi hazırlanarak kaynak için Avrupa Birliği’ne sunuldu.


BULUTLARA-ASILI-KAÇKAR-YAYLASI-POKUT2Milli Parklar Bölge Müdürlüğü tarafından sürdürülebilir Turizm Altyapısının Güçlendirilmesi Projesi hazırlanarak kaynak için Avrupa Birliği’ne sunuldu.

9.5 milyon Euro’luk projede yer alan çalışmalar;

Kaçkar Dağları Milli Parkı İdare ve Ziyaretçi Tanıtım Merkezi
Giriş Kontrol-Tanıtım ve İrtibat Noktaları
Kaçkar Dağları Milli Parkı Ziyaretçi ve Doğa-Sanat Merkezi
Ayder Yaylası Yöresel Ürünler Satış Birimi
Galler Düzü Günübirlik-Çadırlı Kamp
Karavan ve Festival Alanı
Çat Doğa Eğitim Merkezi
Çat Acil Müdahale Birimi
Mola Noktaları
İlk Yardım Üniteleri ve Manzara Seyir Terasları
Zilkale Yolu Günübirlik Tesisleri
Ayder Yaylası- Gallerdüzü Yolunun İyileştirilmesi
Traking Yolları ve Patikaların İyileştirilmesi
Ziyaretçi Bilgilendirme- Yönlendirme Pano, Levha ve Tabelaları
Ayder Yaylası Sokak Düzenlemesi,
Teknik Yardım (Ev Pansiyonculuğunun Geliştirilmesi, Yayla evlerinin projelendirilmesi, Tesislerin Donatı Malzemelerinin Alımı)
Otopark

KAÇKARLARDA-SÜRDÜRÜLEBİLİR-TURİZM-PROJESİ-BAŞLIYOR-2Milli Parklar’dan Önemli Yatırımlar

Milli Parklar 12. Bölge Müdürlüğü Rize’de turizm ile öne çıkan Çamlıhemşin İlçesi’nde önemli yatırımlara imza atmaya devam ediyor.

Milli Parklar 12. Bölge Müdürlüğü’nden verilen bilgilere göre, Zil Kale ile Palovit Köprüsü arasındaki yaklaşık 1.4 km uzunluğundaki yolun doğal taş parke ile kaplanması 904 bin 888 TL bedelle tamamlanarak geçici kabulü yapıldı.

Kaçkar Dağları Milli Parkı içinde bulunan aynı zamanda doğal SİT Alanı içerisinde kalan 9 köyün koruma amaçlı imar planı yapımı için 345 bin 740 TL bedelle çalışmalar başlatıldı. Rize İli Kaçkar Dağları Milli Parkı sınırları içerisindeki 2,3 Km’lik yolun doğal taş parke ile kaplanmasına 958 bin 268 TL bedelle başlanıldı. Palovit ve Kalegon Günübirlik Tesisleri peyzaj düzenlemesi ile Palovit Şelalesi yolunun 2,3 km’lik kısmının doğal taş ile kaplanması 1 milyon 076 bin TL harcanarak tamamlandı. Çat Köyü – Çat Kemer Köprü arasındaki 2,8 Km yolun doğal taş ile kaplanmasına başlanıldı. 864 bin 496 TL bedelli iş devam ediyor. Yine 600 bin TL harcanarak milli parklar sahası içerisinde piknik alanları oluşturuldu.

Milli Parklar’ın yapmış olduğu bu önemli yatırımlar yöre halkı, esnalar ve turizm yatırımcıları tarafından memnuniyetle karşılandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?