• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

“ÇAY” İÇİN DEKLANŞÖR’E BASMA ZAMANI

Ulusal Çay Konseyi tarafından düzenlenen ve Çaykur’un ana sponsor olduğu “Türkiye Çay İçiyor” Ulusal Fotoğraf Yarışmasına başvuralar 15 Mayıs’ta sona erecek.


Çay-İçin-Deklanşöre-Basma-Zamanı-2“Türkiye Çay İçiyor” Ulusal Fotoğraf Yarışması

Türkiye’de her gün 250 milyon bardak çay tüketilmektedir. Kültürümüzün bir parçası olan çay, bizim için sohbettir, dostluktur, paylaşmaktır, misafirperverliktir, samimiyettir, iletişimdir, sevgidir, emektir, gelecektir, topraktır… Kısacası “çay hayat”tır. Çay ile paylaşılır tüm duygular.

Çay, güne ve hayata başlamak için keyifli bir nedendir. Sabah esnafımız güne çayla başlıyor, balıkçımız çay molası ile dinleniyor, sohbetlerimiz çayla tatlanıyor. Çay bir tutkudur ve sadece bu topraklara özgüdür çayı o meşhur ince belli bardağında içmek. Çaya yıllarını vermiş, çay demlemeyi sanat olarak görenlerin ekmek kapısıdır çay. Kültürümüzün bir parçası günlük hayatın vazgeçilmezi olan çay, sınıfsız bir içecektir.

Bazen uzunca yazılan metinlerin anlatamayacağı hissi, yaşamı, fotoğraf aracılığı ile algılıyoruz. Sanat güzelliğin ifadesidir düşüncesinden yola çıkarak, fotoğraf sanatı aracılığıyla çay tarafından bakılan hayatı insan öğesi ile birleştirerek fotoğraflarla kalıcı kılmak istedik.

Bu amaçla; “Türkiye Çay İçiyor” temalı Ulusal Fotoğraf Yarışması ile her katılımcının çaya kattığı anlamı fotoğrafla bütünleştirmek istiyoruz. 20 bin TL ödüllü yarışmanın ana sponsoru ÇAYKUR olacaktır ve yarışma koordinatörlüğü Ulusal Çay Konseyi tarafından sağlanacaktır. Yarışmaya katılım ücretsizdir ve yarışma ülkemizde yerleşik bulunan 18 yaşını dolduran amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçıların katılımına açıktır.

çay yarışma - KopyaÖdüller:

Birincilik 10.000.- TL + Plaket
İkincilik 5.000.- TL + Plaket
Üçüncülük 3.000.- TL + Plaket
Mansiyon (2 adet) 1.000.- TL + Plaket
Sergileme (En fazla 30 adet) 250. -TL

Fotoğrafçıların eserleri jüri tarafından değerlendirilecektir. Yarışma; sanata ve sanatçıya saygı bağlamında Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu ( TFSF) desteğiyle düzenlenmektedir.

Yarışma Tarihi:

Yarışmanın Başlangıç Tarihi : 15 Ocak 2015 Perşembe
Son Başvuru Tarihi : 15 Mayıs 2015 Cuma saat: 23.00 (TSI)
Seçici Kurul Toplantı Tarihi : 22 Mayıs Cuma saat:14.00
Sonuç Bildirim Tarihi : 26 Mayıs 2015 Salı
Sergi ve Ödül Töreni Tarihi : Haziran 2015’in ilk yarısı

Yarışma Başvurusu:

Yarışma duyuruları Ulusal Çay Konseyi’nin web adresi www.ulusalcaykonseyi.org.tr  ile ÇAYKUR’un www.caykur.gov.tr web adreslerinde ve TFSF’nin www.tfsf.org.tr ve http://tfsfonayliyarismalar.org/ adreslerinde duyurulacaktır.

Yarışma fotoğraflarının online (çevrimiçi) olarak gönderilmesi http://www.tfsfonayliyarismalar.org/ adresinden üyelik ve fotoğraf gönderme yönergeleri takip edilerek gerçekleştirilecektir.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?