• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

ÇAYELİ FESTİVALİ İPTAL EDİLDİ

Çayeli Festivali Komitesi, Ortadoğu’daki olumsuz gelişmeler nedeniyle festivalin bu yıl yapılmayacağını açıkladı.


fes-yok1Çayeli’nde bu yıl 27-31 Ağustos tarihleri arasında yapılması planlanan Çayeli Festivali, Ortadoğu’daki olumsuz gelişmeler nedeniyle Festival Komitesi tarafından iptal edildi.

Çayeli Belediye Başkanı Dr.Atilla Esmen ve Çaydef Başkanı Yılmaz Hüsrev öncülüğündeki Festival Komitesi tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle;

“İlçemizde bu yıl çok güzel bir ekip ile birlikte festival yapma kararı alarak çalışmalara başlamıştık. Güzel, titiz ve heyecanlı bir çalışma yapılarak 5 gün sürecek, ilçemize büyük bir heyecan katacak güzel bir organizasyon olması için pek çok emek harcandı.

Lakin Dünyanın gözleri önünde Filistin’de ve komşu ülkelerde yaşanan katliama hem İslam adına hem de İnsanlık adına seyirci kalmamız mümkün olamazdı. “Komşusu açken tok yatan bizden değildir” İnceliğinde olan bir dinin mensupları olarak, Festival komitesince festivalin seneye ertelenmesinin uygun olacağını kanaatine varılmış olup önümüzdeki yıl Çayeli Belediyemizin 100. Kuruluş yıldönümü kapsamında daha geniş kapsamlı bir festival organize edilmesi kararı alınmıştır.

Hemşerilerimize saygı ile duyurulur.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?