• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

10 Ağustos 2015

ÇAYELİ’NDE BİSİKLET YARIŞI HEYECANI

Rize’nin Çayeli ilçesinde Atilla Bisiklet Kulübü tarafından organize edilen ve İstanbul Çekmeköy Belediyesi’nin ana sponsorluğunda bisiklet yarışı düzenlendi.


ÇAYELİ’NDE-BİSİKLET-YARIŞI-1Rize’nin Çayeli ilçesinde Atilla Bisiklet Kulübü tarafından organize edilen ve Çekmeköy Belediyesi’nin ana sponsorluğunda bisiklet yarışı düzenlendi.

Rize Belediyesi, Çayeli Kaymakamlığı ve Çayeli Belediyesi’nin de katkı sağladığı bisiklet yarışı, Hopa Caddesi’nde gerçekleşti.

ÇAYELİ’NDE-BİSİKLET-YARIŞI-2Organizasyonunda bisiklet sporu, bisiklet kültürü ve kask kültürünü de benimsetmek amacıyla yarışmaya seyirci olarak katılanlar için 500 adet kask ve 10 adet bisiklet hediye çekiliş yapıldı.

Yapılan konuşmalarda ülkemizde yeni yeni yayılmaya başlayan bisiklet sporunda en önemli koruma faktörü olan kaskın kullanımının yaygınlaşması vurgulandı. Profesyonel bisikletçiler arasında gerçekleşen yol bisikleti yarışması dahilinde ayrıca Samsun Extreme isimli bisiklet akrobasi ekibi şovlarıyla izleyicilere heyecanlı dakikalar yaşattı.

ÇAYELİ’NDE-BİSİKLET-YARIŞI-3Üç ayrı kategoride düzenlenen yarışmada, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz tarafından ilk 10’a giren sporculara 20 bin TL para ödülü verildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?