• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

ÇAYELİ’NDE ÇİFTE BAYRAM YAŞANDI

Rize’nin Çayeli ilçesinde bu yıl ilk kez düzenlenen ’’Çayeli’nden Öteye Kültür ve Sanat Festivali”ne katılanlar adeta çifte bayram yaşadılar.


ÇAYELİ’NDE-ÇİFTE-BAYRAM-YAŞANDI-3Rize’nin Çayeli ilçesinde Ramazan Bayramında 3 gün boyunca ’’Çayeli’nden Öteye Kültür ve Sanat Festivali’’ gerçekleştirildi.

Etkinliklere Çayeli Kaymakamı Turgay Ünsal, Çayeli Belediye Başkanı Dr. Atilla Esmen, Çayeli Dernekler Federasyonu Başkanı Yılmaz Hüsrev, birçok dernek başkanı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ÇAYELİ’NDE-ÇİFTE-BAYRAM-YAŞANDI-2Bu sene birincisi düzenlenen festivalin her sene geleneksel hale gelmesi bekleniyor. Çayeli Belediyesi, Çayeli Dernekler Federasyonu, Bursa Çayelililer Derneği ve Ankara Çayelililer Derneği tarafından hazırlandı.

ÇAYELİ’NDE-ÇİFTE-BAYRAM-YAŞANDI-4Festivalin ilk gününde Erdal Ata Bulvarı’nda gerçekleşen konser ilk olarak halk oyunları ekibi sahnesi ile başladı. Sonrasında Karadeniz Bölgesinin sanatçıları Herem, Erol Şahin ve Volkan Arslan sahnesi aldı.

Festivalin ikinci gününde Sinan Özen ve Karadeniz’in sevilen sanatçısı Resul Dindar sahne aldı.

ÇAYELİ’NDE-ÇİFTE-BAYRAM-YAŞANDI-5Festivalin üçüncü gününde ise yarışmalar,sosyal aktiviteler ve Kupsa Pikniği ile son buldu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?