• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

04 Aralık 2014

ÇAYELİ’NDE ENGELSİZ SERGİ

Rize’nin Çayeli İlçesindeki Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri tarafından “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” sergisi açıldı.


çayeliengelsizsergi3Çayeli Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri tarafından yıl içerisinde hazırlanan el sanatı ürünleri “3 Aralık Dünya Engelliler Günü”nde açılan sergi ile vatandaşların beğenisine sunuldu. Sergiyi gezen misafirler gördükleri çalışmalar karşısında hem şaşkınlık hem de memnuniyet yaşadı. Aileler çocuklarının yaptıkları becerileri görünce duygulu anlar yaşadılar. Engelli çocuklarında bir şeyler yapabilecekleri ve somut ürünler ortaya koyabileceklerini görmüş oldular.
Çayeli Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerinin el emeği ürünlerinden oluşan sergi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Sosyal Tesislerinde açıldı.

Serginin açılışına Vali Ersin Yazıcı, Rize Belediye Başkanı Prof.Dr. Reşat Kasap, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hüseyin Karaman, Vali Yardımcısı Turan Yılmaz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İdris Altuntaş, engelli öğrenciler, aileleri ve öğretmenleri katıldı.

çayeliengelsizsergi2Açılış öncesinde konuşan Vali Yazıcı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün asıl amacının engelli vatandaşların sorunları konusunda farkındalık oluşturmak olduğunu ifade ederek, serginin açılmasında katkısı olan öğrencileri, velilerini ve öğretmenlerini kutlayarak serginin açılışını yaptı.

Açılışın ardından sergiyi gezen Vali Yazıcı bir değerlendirme yaptı. Vali Yazıcı, “Engelli arkadaşlarımızın eserlerini birlikte gezdik. Engellerin, sanatla aşıldığını göstererek farklarını ortaya koydular. Engelleri ortadan kaldırdılar. Ben bu projenin gerçekleşmesinde öğrencilerimize, idarecilerimize emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Devlet ve millet olarak her zaman engellilerin yanında olduklarını belirten Vali Yazıcı, Engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırıcı, eğitim, sağlık, istihdam ve sosyal güvenlik sorunlarının büyük ölçüde çözülmesi ve sosyal hayata tam katılımlarının sağlanması amacıyla, Valilik olarak her türlü desteğin verildiğini kaydetti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?