• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

24 Mart 2015

ÇAYKUR, İNGİLTERE PAZARINA DA GİRDİ

Türkiye’nin en büyük çay markası olan ÇAYKUR, İngiltere’nin en büyük marka zinciri TESCO ile İngiltere’de ki raflarda yerini aldı.


Çaykurİngiltere-2Londra’nın geleneksel sektör fuarlarından biri olan ve iki yılda bir düzenlenen ‘IFE Uluslararası Gıda ve İçecek Fuarı’nda Türkiye’den 33 firma arasında ÇAYKUR da standıyla yerini aldı. 22 – 25 Mart tarihleri arasında Londra’nın Excel Fuar Merkezi’nde düzenlenen fuarda Ekonomi Bakanlığı’nın desteğinde düzenlenen Türkiye bölümünde ÇAYKUR, ürünleri ile İngiliz çay tüketicisinin karşısına çıktı.

Çaykurİngiltere-3Uluslararası Gıda ve İçecek Fuarı’yla Londra’da ürünlerini tanıtan ÇAYKUR, İngiltere’nin en büyük zincir mağazası olan TESCO ile yaptığı anlaşma neticesinde bundan böyle mağazalarında Çaykur ürünleri satılmaya başlandı. Fuar ve dış pazar çalışmaları için İngiltere’de bulunan Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu: “TESCO İngiltere’nin en büyük zincir marketidir. Yaptığımız anlaşmalar neticesinde İngiltere pazarına TESCO aracılığı ile girmiş olduk. Dış pazar payımızı artırma konusunda benzeri pazar ve piyasa ataklarımız devam edecek.” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?