• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

26 Şubat 2015

ÇAYKUR RİZESPOR’DAN BRANŞ DEVRİMİ

Çaykur Rizespor Kulübü, spor dalında branş sayısını artırma kararı aldı. Buna göre kulüp 20 spor dalında branş oluşturacak.


ÇRS-20BranşÇaykur Rizespor Kulübü, 20 Spor dalında branş açma kararı aldı. Çaykur Rize Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Genel Sekreteri Süleyman Basa, futbolun dışında birçok dalda branş açmak için çalışma başlattıkları belirterek, Rize’de 17 bin 775 lisanslı sporcudan 4 bin 712’sinin aktif olduğuna dikkat çekerek bu durumu değerlendirmek istediklerini belirtti.

ÇRS-20Branş-2Genel Sekreter Basa, “Çaykur Rizespor’un futbol dışındaki branşlarda da gençlere umut kapısı olması ve spor yapacakları sağlık bir ortamın sağlanması yönünde başkan ve yönetimimiz çok istekli oldu. Yeni dönemde bu amaç doğrultusunda yönetim kurulu şekillendi. Bu amaçla kısa, orta ve uzun vadede kadınlarda basketbol ve futbol, minik ve yıldızlar kategorilerinde hentbol ve voleybol, tenis, badminton, masa tenisi, dağcılık, rafting, yüzme, jimnastik, atletizm, judo, boks, güreş, yelken, kano, kayak, kürek ve bisiklet branşlarını faaliyete geçireceğiz” dedi.

Yeşil Mavili kulübün bu kararı lisanslı sporcular tarafından olumlu karşılandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?