• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

06 Kasım 2014

ÇAYKUR, SAMSUNG VE VOLKSWAGEN İLE AYNI LİSTEDE

“Türkiye’nin LoveMarkları” araştırmasının 2014 sonuçlarına göre Çay kategorisinde Türkiye’nin en çok sevilen markası Çaykur oldu. Araştırmada farklı kategorilerde yer aldı


 

caykur2MediaCat – Ipsos işbirliğiyle her yıl yapılan ve bu yıl yedinci kez gerçekleştirilen Türk tüketicisinin en sevdiği (aşık olduğu) markaları belirleyen Türkiye’nin ‘Lovemark’ları 2014 Araştırması’nın sonuçları belli oldu. Araştırmada beyaz eşyadan otomobile, telefon markalarından temizlik üsürnlerine kadar bir çok kategoride Türk tüketicisinin en sevdiği markalar tespitedildi. Araştırmada Ipsos araştırmasında katılımcıların yüzde 53′ü tarafından çay kategorisinin Lovemark‘ı olarak ise Çaykur seçildi. 90 yıllık geçmişi ile yerli yabancı tüketicilerin damak tadı olmayı başaran Çaykur’un ödülünü Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu aldı. 90 Yıllık Emeğin Sonucu

 Katılım gösterdiği Brand Week Istanbul‘da Bir konuşma yapan Sütlüoğlu “bu sonucun 90 yıllık bir emeğin sonucu olduğunu belirterek  “Çaykur, 90′ıncı yılında, yeni ürünlerle gamını geliştiriyor, büyümeye devam ediyor. Yepyeni bitki çayları ve Serendem adı verilecek çay evleriyle bir dünya markası olacağız” dedi.Halkı Türkiye’deki kadar çay içen bir başka ülke olmadığını ifade eden Genel Müdür  Sütlüoğlu hızlı yaşam kültürünün Türkiye’de de öne çıkmaya başlamasına rağmen, poşet çayların demleme çaylarına nazaran her zaman ikinci tercih unsuru olduğuna işaret ederek Serendem çay evleriyle hem çayı hem de Türkiye’ye has çay kültürünü yaşatmanın Çaykur’un öncelikli hedeflerinden biri olduğunu söyledi.

 Hedef: Dünyanın en büyük organik çay havzasını oluşturmak

Türkiye’de çay üreticileri dış pazarlara açılma ihtiyacı duymuyor zira yapılan üretimin büyük bir kısmı ülke içinde tüketiliyor. Tüm dünyada bilinen İngiliz ve Japon çaylarının yanına Türk çayının alametifarikası olan çift demlenme özelliğini çıkaran Çaykur, yıllar içinde yatırımlarının karşılığını dünyada artacak bir marka bilinirliği şeklinde almayı planlıyor.

 Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu’ndan ‘Çayın Hikâyesi’

 Kişisel olarak günde 30 bardak çay tükettiğini ve tam bir çay tiryakisi olduğunu belirten Çaykur Genel Müdürü, Türk çayının bir diğer istisnai yanının da kış ayları boyunca kar tabakasıyla örtünmesi nedeniyle inorganik tarım ilaçlarına ihtiyaç duymaması olduğunun altını çizdi. Sürdürülebilirliğe önem veren Çaykur; hem doğal kaynakları ve tarım alanlarını, hem de çay tarımında emek sarf eden çiftçileri korumayı önemsiyor. İmdat Sütlüoğlu’nun konuşmasında vurguladığı üzere Çaykur, Doğu Karadeniz bölgesini dünyanın en büyük organik çay havzasına dönüştürmeyi amaçlıyor.

 Listede Bilinen Markalar Var

 MediaCat – Ipsos işbirliğiyle her yıl yapılan ve bu yıl yedinci kez gerçekleştirilen Türk tüketicisinin en sevdiği (aşık olduğu) markaları belirleyen Türkiye’nin ‘Lovemark’ları 2014 Araştırması’nın sonuçlarında her kategoride isimler ödüllerini aldı işte o isimler.

 Kategori Bağımsız (Genel): Arçelik

Cep Telefonu: Samsung

Bilgisayar: Casper

Beyaz Eşya: Arçelik

Ev Elektroniği: Arçelik

Gazlı İçecek: Coca-Cola

Süpermarket: Migros

Banka: İş Bankası

Kredi Kartı: Bonus Card

Otomotiv: Volkswagen

Giyim: LC Waikiki

Akaryakıt: Opet

Şampuan: Elidor

Deterjan: Ariel

Ev Temizlik: Domestos ve Cif

Hijyenik Ped: Orkid

Kozmetik-Makyaj: Avon

Diş Macunu: İpana

Çay: Çaykur

Çikolata: Ülker

 

 


Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?